Ağır Abi F-4 Phantom

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
f_4_nasil_bir_ucak_1425546153_007.jpg
F-4E-2.jpg
f4-phantom_255906.jpg

Uçakların ağır abisi kabul edilen F-4 sevenler var mı görmek istedim:) Teknolojik olarak tabiki bir F-16 değil ama kendine has tarzı ile çalışan, uçan, ilgilenen herkesi kendine tekrar tekrar baktıran bir uçaktır. McDonnell Douglas F-4 Phantom II Amerikan McDonnell Douglas Corporation tarafından üretilen çok amaçlı avcı-bombardıman uçağıdır.Yapımına ilk kez 1961'de başlanmıştır. Okuduğum bir yerde tek pilotlu versiyonunun üretildiğini fakat bu uçağı uçurmak için tek kişinin yetmediği için şu an heryerde çift sandalyeli modelinin olduğunu okumuştum. Buda bu uçağın ne kadar ağır yapılı bir uçak olduğunun göstergesi bence.

Uçağı yeni gördüm fakat yeni nesillerden daha oturaklı ve yapısal anlamda iri kemikli bir gövdeye sahip duruyor. Gerçekten benimde hoşuma gitti.

@KLETHRA eski model bir uçak olmasına rağmen hala aktif görevde. Yerde gidişi bile oturaklı ağır.
@reddragon sağlık olsun demek kalıyor maalesef bu konularda ama insanın içinde de kalıyor haklısın.

Şöyle bir durum var ki uçak ne kadar güzel ve oturaklı görünse de F-16'ların yerini F-35'ler alacağına F4'lerin yerini F-35 alırsa daha genç bir filomuz olurdu. F4 iyidir ama herzaman söylerim benim gözümde farklı alanlarda olsalar bile bir F5 değildir :) Seveni çok takipçisi çok ama zevk bu tartışılmıyor :)

Şöyle bir durum var ki uçak ne kadar güzel ve oturaklı görünse de F-16'ların yerini F-35'ler alacağına F4'lerin yerini F-35 alırsa daha genç bir filomuz olurdu. F4 iyidir ama herzaman söylerim benim gözümde farklı alanlarda olsalar bile bir F5 değildir :) Seveni çok takipçisi çok ama zevk bu tartışılmıyor :)
Burada önemli olan bizlerin zevki değil, teröristlerin zevkidir.. Hangisi daha iyi kızartıyorsa onu almak lazım.. :LOL:

@InJustice F-35 uçakları zaten F-4 uçaklarının yerine gelecek. F-16 uçakları aktif görevine devam edecekler. Evet bir F-5 zerafeti yok ama gücü ortada olan bir uçaktır:)

@Selim C. teröristler öyle F-4 F-16 ayırt etmiyorlar. Zevk dünyası ve ağızlarının tatları geniştir. Yalnız aşağıdaki olmadan biraz yavan kalıyor onlar için:)

ORD_Mk80_Family_lg.jpg

Ahh birde zamanında NAPALM vardı ki:) Tadından yenmezdi:)

main-qimg-199da334064b54357e5315efca362069.png
post-15260-0-78230500-1398275441.jpg

@InJustice F-35 uçakları zaten F-4 uçaklarının yerine gelecek. F-16 uçakları aktif görevine devam edecekler. Evet bir F-5 zerafeti yok ama gücü ortada olan bir uçaktır:)

Ben F-16'nın yerine gelecek diye duymuştum iyiki yanlış duymuşum o zaman. Ömürlerinin dolduğunu hissediyorum çünkü. Yakından da gördüm. Cidden uçaklar çok sağlam olsalarda yıpranmışlar. Umarım gün gelirde bu konuda F-16'ların yerine gelecek 5.Nesil ve daha üstü jetleride konuşur oluruz :)

F-4 saygı duymak lazım:) Vietnam savaşından beri aktif görevdeler. Gerçi üretilmiş insanlı en üst düzey uçağın F-22 Raptor olduğu söyleniyor. Üzerine üretilemez gibi iddaalı bir açıklama yaptı firma ama bakalım görürüz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı