Steam Aile paylaşımı nasıl kullanılır?

Egepecel

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
r5 7500f gigabyte a610m h gigabye rtx 4070super windforce
Steam aile özelliği sayesinde 1 oyunu aynı anda birden fazla kisi oynayabilecek diye haber okumustum. Arkadasımda Sea of Thieves oynamak istiyorum henüz indirmedim ama kucuk oyunlarda denedik ve beraber oynayamadık?

Steam aile özelliği sayesinde 1 oyunu aynı anda birden fazla kisi oynayabilecek diye haber okumustum. Arkadasımda Sea of Thieves oynamak istiyorum henüz indirmedim ama kucuk oyunlarda denedik ve beraber oynayamadık?
Bu özellik şu anlık sadece Beta kullanıcılarında var. Steam'de sol üstten Steam yazısına tıklayın> ayarlar> arayüz> istemci beta katılımı deyip betaya katılın. Betaya katıldıktan sonra yine ayarlara girip "aile" sekmesine tıklayın. Aile oluştur deyip aile oluşturun ve arkadaşınızı aileye davet edin.

Aynı oyunu aynı anda beraber oynayamazsınız.

İnternette beraber oynanabileceği yaziyordu?

Bu özellik şu anlık sadece Beta kullanıcılarında var. Steam'de sol üstten Steam yazısına tıklayın> ayarlar> arayüz> istemci beta katılımı deyip betaya katılın. Betaya katıldıktan sonra yine ayarlara girip "aile" sekmesine tıklayın. Aile oluştur deyip aile oluşturun ve arkadaşınızı aileye davet edin.
Aynısını yaptık ama olmadı

bir Steam ailesinin oyunları nasıl paylaşabileceğine dair bir örnek verebilir misiniz?

Elbette! Diyelim ki 4 kişilik bir ailedesiniz ve bir adet Portal 2 kopyasına ve bir adet Half-Life kopyasına sahipsiniz. Herhangi bir zamanda bir üye Portal 2, diğeri ise Half-Life oynayabilir. Eğer iki kişi aynı anda Portal 2 oynamak istiyorsa, aileden bir başkasının oyunun bir kopyasını satın alması gerekecek. Bu satın alma işleminden sonra ailede Portal 2'nin iki kopyası olur ve herhangi iki üye, oyunu aynı anda oynayabilir.

Bu örnekte, aileniz ikinci bir kopya satın almamayı seçtiyse, aile üyenizin Portal 2 oynamayı bitirmesini beklerken kütüphanenizdeki başka bir oyunu oynayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı