AirPods Pro 2 kutu şarjı kaç olunca şarja takılmalı?

Mert1337

Hectopat
Merhaba geçen haftalarda AirPods Pro 2 USB C satın almıştım.
1- kutumun şarjı % kaç olduğunda takmam pil ömrü açısından iyi olur?
2- 100'e kadar şarj etsem ve içinde kulaklıklar kalsa sorun olur mu?
3- bir de kulaklıkları kutudan çıkarınca atıyorum 80 de çıkardım kutuya taktım 100 oldu zararı olur mu?

Kutumun şarjı % kaç olduğunda takmam pil ömrü açısından iyi olur?

Şarjınızın %20 ile 80 arası olması pil ömrünü olumlu etkiler. Ben Ekim ayında aldığım telefonumu aldığım günden beri %20 ile %80 şarj seviyesinde tutarak %100 pil sağlığıyla kullanıyorum hala. Aynı şey sizin cihazınız için de geçerli.

100'e kadar şarj etsem ve içinde kulaklıklar kalsa sorun olur mu?

Sorunuza cevap vermiş oldum yukarda.

Bir de kulaklıkları kutudan çıkarınca atıyorum 80 de çıkardım kutuya taktım 100 oldu zararı olur mu?

3 sorunuz da aynı neredeyse ama bunun takibini yapmanız çok zor. Kulaklıkların şarjı aynı oranda tükenmiyor çünkü. Her zaman bir tanesi mikrofon açık olduğu için şarjı daha hızlı gidiyor bir tanesinin.

Merhaba geçen haftalarda AirPods Pro 2 USB C satın almıştım.
1- kutumun şarjı % kaç olduğunda takmam pil ömrü açısından iyi olur?
2- 100'e kadar şarj etsem ve içinde kulaklıklar kalsa sorun olur mu?
3- bir de kulaklıkları kutudan çıkarınca atıyorum 80 de çıkardım kutuya taktım 100 oldu zararı olur mu?
%30 da şarj etmenizi öneririm :)

%30 da şarj etmenizi öneririm :)
Sizce 80’e kadar mı 100’e kadar mı?

Şarjınızın %20 ile 80 arası olması pil ömrünü olumlu etkiler. Ben Ekim ayında aldığım telefonumu aldığım günden beri %20 ile %80 şarj seviyesinde tutarak %100 pil sağlığıyla kullanıyorum hala. Aynı şey sizin cihazınız için de geçerli.

Sorunuza cevap vermiş oldum yukarda.

3 sorunuz da aynı neredeyse ama bunun takibini yapmanız çok zor. Kulaklıkların şarjı aynı oranda tükenmiyor çünkü. Her zaman bir tanesi mikrofon açık olduğu için şarjı daha hızlı gidiyor bir tanesinin.
Hocam 2. Sorum da fark ettiyseniz ilave olarak kutu şarj olurken içinde kulaklıklar kalsa sorun olur mu dedim. Onun hakkında da bilginiz varsa cevaplandırırsanız sevinirim. Son olarak 80 olayı çok kritik mi? Çünkü kulaklıklar da zaten pil sağlığı yok telefon kadar etki eder mi?

Sizce 80'e kadar mı 100'e kadar mı?

Hocam 2. sorum da fark ettiyseniz ilave olarak kutu şarj olurken içinde kulaklıklar kalsa sorun olur mu dedim. Onun hakkında da bilginiz varsa cevaplandırırsanız sevinirim. Son olarak 80 olayı çok kritik mi? Çünkü kulaklıklar da zaten pil sağlığı yok telefon kadar etki eder mi?

Acil işiniz olacaksa 80 yapın. Eğer gündelik kullanımsa 100'e kadar yapabilirsiniz. :) yani ikisi de uygun ama uzun kullanım için 100'e kadar yapmanızı öneririm. Sonuç olarak 2 değer de iyi.

Acil işiniz olacaksa 80 yapın. Eğer gündelik kullanımsa 100'e kadar yapabilirsiniz. :) yani ikisi de uygun ama uzun kullanım için 100'e kadar yapmanızı öneririm. Sonuç olarak 2 değer de iyi.

Yok hocam öyle demek istemedim. Uzun vade de pil performansını daha iyi korumak için 80'e kadar şarj etmek ile 100'e kadar şarj etmek arasında çok bir fark var mı?

Geri
Yukarı