Akıllı saat hattı telefonda kullanılabilir mi?

febowski

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Oğlumun akıllı saatinde kullandığı bir SIM kartı var Türk Telekom altyapısını kullanan teknosacell. Geçen aylarda benim eski telefona o SIM kartı takınca bir sıkıntı olmadan telefonu kullanabildi. Hattın taahhüdü doluyordu ve Turkcell'e geçirmek için başvuru yaptım. Sonra dediler ki akıllı saat tarifesi olduğu için telefonda kullanamazmışız. Doğru olabilir ama teknosacell de akıllı saat tarifesiydi. Başvuru biter ayak telefonda kullanmak için başka tarifeler önerdiler. Acaba dediklerinde haklılar mı, yoksa normal tarifelere yönlendirip daha yüksek tutarlardaki tarifelere geçirmek için öyleymiş gibi mi davranıyorlar?

Kısacası, SIM kart altı üstü bir SIM kart değil midir ve içinde hangi tarife olursa olsun ister akıllı saatte ister telefonda kullanılamaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Kısacası, SIM kart altı üstü bir SIM kart değil midir ve içinde hangi tarife olursa olsun ister akıllı saatte ister telefonda kullanılamaz mı?" Sorunuzun cevabını burada vermişsiniz, merkez bayi dışında hiç bir telefoncuya güvenmem genelde daha pahalı şeyleri laf cambazlığı ile satmaya çalışırlar. Sim kart her sim kart girişi olan cihaz ile kullanılır ister GPS takip cihazı olsun ister telefon sadece veri sağlayıcısı ile cihaz arasındaki bağlantıyı sağlayarak veri kullanmanıza yarar. Tarifenin kimlik kartı diyebiliriz yani.

"Kısacası, SIM kart altı üstü bir SIM kart değil midir ve içinde hangi tarife olursa olsun ister akıllı saatte ister telefonda kullanılamaz mı?" Sorunuzun cevabını burada vermişsiniz, merkez bayi dışında hiç bir telefoncuya güvenmem genelde daha pahalı şeyleri laf cambazlığı ile satmaya çalışırlar. Sim kart her sim kart girişi olan cihaz ile kullanılır ister GPS takip cihazı olsun ister telefon sadece veri sağlayıcısı ile cihaz arasındaki bağlantıyı sağlayarak veri kullanmanıza yarar. Tarifenin kimlik kartı diyebiliriz yani.
Cevabınız için teşekkürler. Ben de aynen laf cambazlığından şüphelenmiştim. Dediğiniz gibi, kandırıp daha yüklü tarifelere yönlendiriyorlar anlaşılan. Cihaz akıllı saat olunca bir parça "acaba doğru olabilir mi?" diye düşünmüştüm ama yazdıklarınızı okuyunca şüphemde haklı çıktığımı iyice anladım. Sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı