Akım korumalı priz önerisi

Wardom

Decapat
Yer
İstanbul
PC için akım korumalı priz almak istiyorum.
PC 6'lı 1 prize bağlı ana prizden gücünü alıyor.
Bu alacağım akım korumalı prizi, direkt ana prize taksam buna 6'lı prizi taksam kasayı korur mu gene?
Yoksa illa 5'li 6'lı akım korumalı priz mi almam lazım.

Eğer koruyorsa peki bu 6'lı prize takılan 3'lü prizi de korur mu?

Bir de bunların belirli bir koruma kapasite sınırı mı var gereğinden fazla priz takarsam bozulur mu?
2 telefon 1 PC 1monitor 3'lü uzatma falan takılı olacak.
Tam olarak nasıl oluyor bilgi verilebilirse sevinirim.

PC için akım korumalı priz almak istiyorum.
PC 6'lı 1 prize bağlı ana prizden gücünü alıyor.
Bu alacağım akım korumalı prizi, direkt ana prize taksam buna 6'lı prizi taksam kasayı korur mu gene?
Yoksa illa 5'li 6'lı akım korumalı priz mi almam lazım.

Eğer koruyorsa peki bu 6'lı prize takılan 3'lü prizi de korur mu?

Bir de bunların belirli bir koruma kapasite sınırı mı var gereğinden fazla priz takarsam bozulur mu?
2 telefon 1 PC 1monitor 3'lü uzatma falan takılı olacak.
Tam olarak nasıl oluyor bilgi verilebilirse sevinirim.
Kapasite sınırı yok, Tunçmatiğin modellerine bakabilirsiniz.

Mesela biri tekli biri çoklu ya.
Tekli olanı alıp ana prize taksak. Sonra herhangi bir 3'lü veya 6'lı priz alsak onu da korur mu?

Mesela biri tekli biri çoklu ya.
Tekli olanı alıp ana prize taksak. Sonra herhangi bir 3'lü veya 6'lı priz alsak onu da korur mu?
Hocam tekli olanı ana prize takınca yine aynı mantık oluyor, direkt ana prize akım korumalıyı takın, sonra cihazlarınızı akım korumalı prize bağlarsınız.

Merhaba. Prensip olarak akım korumalı tekli veya çoklu uzatmalı prizler kullanılacak olan uygulama yerinde en sonda kullanılmalı, daha açıkçası korunacak olan üründen hemen önce yer alabilmelidir. Örneğin ev prizine önce akım korumalı prizleri takıp daha sonra buna takılan uzatmalı çoklu prizlerle bunu sayıca daha çok ürüne dağıtma şekli çok yanlış bir uygulama şekli olur, çünkü bu durumda bir akım korumalı prize tek bir ürün karşılık gelemezse bu koruma çok sayıdaki ürün için büyük tehdit altına alınır, herhangi bir korunma sağlanamamış olur. Buna çok dikkat edin. Kolay gelsin.

Merhaba. Prensip olarak akım korumalı tekli veya çoklu uzatmalı prizler kullanılacak olan uygulama yerinde en sonda kullanılmalı, daha açıkçası korunacak olan üründen hemen önce yer alabilmelidir. Örneğin ev prizine önce akım korumalı prizleri takıp daha sonra buna takılan uzatmalı çoklu prizlerle bunu sayıca daha çok ürüne dağıtma şekli çok yanlış bir uygulama şekli olur, çünkü bu durumda bir akım korumalı prize tek bir ürün karşılık gelemezse bu koruma çok sayıdaki ürün için büyük tehdit altına alınır, herhangi bir korunma sağlanamamış olur. Buna çok dikkat edin. Kolay gelsin.

Şu şekilde ana prize tek akım korumalı takıp o akım korumalıya 6'lı priz (4'ü kullanılıyor. 1'i bu 3'lü priz.) Bu 6'lı prize de 3'lü priz bağlamayı düşünüyordum. (3'lü prizde 1 tek telefon şarj ediyorum.)

Sizce hangisini tercih etmeliyim hangisi daha iyidir?

Bu 2.nin aynısı herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı