Akım korumalı priz vs regülatör

CanerKarakus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7500F | Gigabyte RTX 3070 8GB | Apacer 32 GB 6000 MHz | MSI B650M-P
Merhaba. Kullanmış olduğum masaüstü bilgisayarım için akım korumalı priz bakıyorum aslında ancak regülatör diye bir şey de duydum. Acaba hangisini almamı önerirsiniz? Oturmuş olduğum bina biraz eski olduğu için tereddütteyim birkaç kez anakartımda sorun oluştu çünkü. Bakmış olduğum akım korumalı prizler hep 1.5-2 metre uzunluğunda kablolara sahip. En az 4M lazım bana varsa önerilerinizi alabilirim.

Merhaba. Kullanmış olduğum masaüstü bilgisayarım için akım korumalı priz bakıyorum aslında ancak regülatör diye bir şey de duydum. Acaba hangisini almamı önerirsiniz? Oturmuş olduğum bina biraz eski olduğu için tereddütteyim birkaç kez anakartımda sorun oluştu çünkü. Bakmış olduğum akım korumalı prizler hep 1.5-2 metre uzunluğunda kablolara sahip. En az 4M lazım bana varsa önerilerinizi alabilirim.

Akım korumalı priz kullandım nefret ettim ara sıra bilgisayar aniden kapanıyordu sırf akım korumalı priz yüzünden regülator hakkında fikrim bulunmuyor.

Merhaba. Gelen şebeke voltajında ;
1- Aşırı ve düzenli voltaj dalgalanması varsa mutlaka voltaj regülatörlerini,
2- Aşırı ve düzenli elektrik kesilmesi (ayda 1-3 kereden fazla) bulunuyorsa mutlaka UPS'leri,
3- Her ikisi de gelen şebekede bulunmuyorsa ve PSU' nun içindeki akım koruma elemanına (varistora) güvenilmiyorsa sadece akım korumalı prizleri masaüstü PC'lerden önce kullanmak yeterli olur. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı