Akım korumalı prize bağlı bilgisayar elektrik gittiğinde zarar görür mü?

pckpt

Picopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarım akım korumalı prize bağlı ve akım korumalı priz de uzatma kablosuna bağlı prizle arasında mesafe olduğu için öyle yapmak zorunda kaldım. Bilgisayara zarar verir mi? 600W PSU'm var UPS almaya kalksam kaç W UPS önerirsiniz? Veya voltaj regülatörü alıp akım korumalı prize bağlasam olur mu?

Akım korumalı prizlerin kablosunun metre uzunluğu genelde düşük olur.
Normal üçlü prizlerin kablo metre uzunluğu daha fazla oluyor genelde.
Gelelim soruna UPS'ye gerek yok.
Akım korumalı prizi viko üçlü priz ile beraber kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım.

Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarım akım korumalı prize bağlı ve akım korumalı priz de uzatma kablosuna bağlı prizle arasında mesafe olduğu için öyle yapmak zorunda kaldım. Bilgisayara zarar verir mi? 600W PSU'm var UPS almaya kalksam kaç W UPS önerirsiniz? Veya voltaj regülatörü alıp akım korumalı prize bağlasam olur mu?
Viko’nun 6’lı akım korumalı prizini kullanıyorum (2 yıldır) bu aralar bizim sitede elektrikler sürekli ani kesilmeye başladı, bilgisayarım açıkken çok kez elektrik kesildi ama hiç bir şey olmadı.

İçimi rahatlattiniz teşekkür ederim burada aniden saatlerce kesilecekdi de genel bakım mış haberim yoktu açıkken gidince içime bir şey düştü.

Akım korumalı priz elektrik gittiğinde değil elektrik yukarı doğru dalgalanma yaptığında korur. Garantiye almak istiyorsan UPS al. 4090'lı bir sistem toplamadığım sürece UPS almam ben, tercih.
Git gel filan yaptığı zaman ne almam lazım UPS mi

İçimi rahatlattiniz teşekkür ederim burada aniden saatlerce kesilecekdi de genel bakım mış haberim yoktu açıkken gidince içime bir şey düştü.

Git gel filan yaptığı zaman ne almam lazım UPS mi?

Voltaj regülatörü alınır mı? Peki prize regülatörü takıp ona düz uzatma kablosu ona da akım korumalı priz bağlasam.

Akım korumalı priz dışında bir şey almana gerek yok aslında, elektrikler gittiğinde fişi çeksen yeterli.

Garanti olsun diyorsan yalnizca akim korumali priz yetersiz. UPS daha garantili olacaktir.

Voltaj regülatörü alınır mı? Peki prize regülatörü takıp ona düz uzatma kablosu ona da akım korumalı priz bağlasam.

Sık git gel yapan bir yerde yaşıyorsan ups garanti eder. 3-5dk açık tutar pc'ni o ara sen kendin kapatırsın.

2003-2009 arası bilgisayarımızda 2 tane TV kartı, 1 ekran kartı, sayısız PSU yanmıştır(oturduğumuz yerde aşırı elektrik giderdi), UPS alıp kurtulmuştuk ondan sonra böyle bir şey olmadı. Tabii yeni bilgisayarlar eskisi kadar dayanıksız değil, tabii insan o kadar para verdikten sonra üstüne düşüyor bu normal, sık sık elektrik giden bir yerde yaşıyorsan UPS al kafan rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı