Ali Koç'un İstifa Etmesi İçin Daha Fazla Ne Olması Gerekiyor?

Aynen dostum. Şike yapıyordu ve başkanlığı döneminde Fener şampiyonluğundan çok GS şampiyonluğu gördü. Ya arkadaş şike davası bitti. Bize şike soruşturması açanlar ya firari ya kodeste. Ama sorsan Fener şike yaptı.

İşin kötüsü vazgeçemiyorum. Küsemiyorum. Bir o kaldı tutunduğum dal. Ama o da taşımıyor artık...
Ben de küsemiyorum ama kendime zarar veriyordum. Fener kaybedince sanki ben de birini kaybetmiş gibiydim. Nasıl olduysa artık banane bunla mı kafa yorucam dedim saldım. Sadece sayfayı takip ediyorum. 1-0 yenilmişler gördüm geçtim.

Hocam az kaldı Konferans'tan da 0 puan çeksin gidiyor.

Edit:
Bu arada gerçekten bende Fener'li olarak senin gibiyim Ali Koç geldiğinden beri görünmemiş bir destek vardı taraftarda.Ama son 3 senesinde adeta Fenerbahçe camiasına yaşatmayanı yaşattı.Aziz Yıldırım son haftalarda şampiyonlukları kaçırıyordu veya kılpayı kaçırıyordu 2. oluyordu o yüzden gönderildi ama baktığımızda Ali Koç son haftalara 2020/2021 sezonu dışında hiç son haftalarda şampiyonluk yarışına giremedi.2018/2019 sezonunda tam bir fiyasko yaşayarak kümede başladı 2019/2020 sezonu hakem katliamı falan var yine takım ne oynadığını falan biliyordu ama son haftalara kadar avrupa yarışı içinde olup 7.'lik kötü oldu.2020/2021 sezonunda Ali Koç Erol Bulut'u çok geç gönderdi daha erken göndermesi gerekirdi.2021/2022 sezonunda kış transfer dönemi bitti bize gelen giden yok.Gerçekten böyle darmadağın bir Fenerbahçe olamaz.Ama burda futbolcularda hiçbirşey oynamıyor sahaya bakıyorum Crespo dışında adamakıllı mücadele eden kimse yok.Ali Koç'un başkanlık seçiminde söylediklerinin tam tersini yaptı.Fenerbahçe'de başarısı falan da yok.Emre'yi gönderirken ileride çok iyi bir teknik direktör olacak dedi ve gönderdi.Tamam gönderdin yerine dedin ki Bielsa seviyesi hoca getiricem(ki ödeyecek maaşı yok nasıl getirecekse)tamam işte böyle dedi ve Vitor Pereira geldi sonra camia hemen umutsuzluğa kapıldı.Biz bu kadar bekledik ve gelecek teknik direktör bu muydu,bize Bielsa demiştin getirdiğin teknik direktör bu mu diye.Madem getiremeyeceksin niye o zaman Bielsa seviyesinde diyorsun?Sonrasında Ali Koç açıklama falan yaptı Sivas maçında oynayan ruhsuz futbolcular gidecek diye ama bakıyorum Sosa,Nazım,Mert Hakan,Tisserand hala Fenerbahçe'de.Getirdiğin futbolculardan sadece Kim ve Crespo'dan yarar alabildin.Sen Almanya'dan ligin batmış takımın forvetini getiriyorsan ve öve öve bitiremediğin Berisha'nın oyununu zaten gördük onu getiriyorsan,hiçbir işe yaramayan Max Meyer'i getiriyorsan(belki işe yarayacak ama oynatmadık)e o zaman ben ne anladım bu işten.Sen sadece Kim ve Crespo'yu getirdin adamakıllı iş yapacak dediğin olarak.Yani anlyacağın çok büyük sıkıntılar var Ali Koç'un yerine yeni bir başkan şart.

Son düzenleme:
Bu sezom hiç maç kaçırmamıştım. Pereria kovulduğundan beri maçları göz ucuyla izlemeye başladım.
Her gelen hoca az buçuk bir sistem kuruyor. Çok bilmiş medya öyle olmaz şöyle olur diyor. İlk mağlubiyette medya haklıymış diye hoca azarlanıyor. 3 mağlubiyetle hocayı uğurluyoruz. Bu takıma aklı başında hoca gelir mi? Bu mu yönetilmek? Bu mu Fenerbahçe?
@Deniz Eymen Yaz bu yönetim ve bu medya olduğu sürece bizim yüzümüz gülmez kardeşim. Medya özellikle 'Fenerbahçeli' medya Fenerbahçeye zarar veriyor. Pereria 3 maç kaybetti hemen şutlandı. Adamın sisteminde problem falan yoktu. Adam daha yenilmeden başladılar Fenerbahçe 4lü oynar diye. Adam ısrarla oynattı. Sonra ilk yenilgide medya adamı yerden yere vurdu oturmuş sistemini bozdu 4lüye döndü. Sonra baktı her türlü gidecek arkasında yönetim falan yok. Tekrar 3lüye döndü. Adam çıkıp diyemedi ki ben 4lü oynayamam takımda bek yok. Hocanın arkasında durmadılar... 4lü oynuyoruz şuan Nazımla Novakla. Bunların yetersizliğinden geçtim bir varmış bir yokmuşlukları yüzünden Ferdi'yi Osayi'yi bekte harcıyoruz. Şimdi nerde o 4lü sistemci medya? Senin elinde en son 2014'te Caner ve Gökhan vardı 4lü oynayabiliyordun. Sonraki sene Isla ve Hasan Ali vardı. Caner ve Gökhanı aratıyordu ama yine kanat oyunu iyi kötü oynanıyordu. Şimdi kim var? Nazım mı? 3 maç oynar 10 maç yok. Novak mı? 3 maç oynar 10 maç yok.

@Deniz Eymen Yaz bu yönetim ve bu medya olduğu sürece bizim yüzümüz gülmez kardeşim. Medya özellikle 'fenerbahçeli' medya Fenerbahçe'ye zarar veriyor. Pereria 3 maç kaybetti hemen şutlandı. Adamın sisteminde problem falan yoktu. Adam daha yenilmeden başladılar Fenerbahçe 4'lü oynar diye. Adam ısrarla oynattı. Sonra ilk yenilgide medya adamı yerden yere vurdu oturmuş sistemini bozdu 4lüye döndü. Sonra baktı her türlü gidecek arkasında yönetim falan yok. Tekrar 3lüye döndü. Adam çıkıp diyemedi ki ben 4'lü oynayamam takımda bek yok. Hocanın arkasında durmadılar... 4'lü oynuyoruz şu an nazımla novakla. Bunların yetersizliğinden geçtim bir varmış bir yokmuşlukları yüzünden Ferdi'yi Osayi'yi bekte harcıyoruz. Şimdi nerede o 4'lü sistemci medya? Senin elinde en son 2014'te Caner ve Gökhan vardı 4'lü oynayabiliyordun. Sonraki sene ısla ve Hasan Ali vardı. Caner ve Gökhan'ı aratıyordu ama yine kanat oyunu iyi kötü oynanıyordu. Şimdi kim var? Nazım mı? 3 maç oynar 10 maç yok. Novak mı? 3 maç oynar 10 maç yok.

Hocam kadro zaten 3'lü savunmaya zorluyordu. Hem bizim medya niye suçluyor anlamadım her teknik direktörün farklı bir taktiği var. Bir de kadroda 4'lü savunma oynatılacak düzeyde değildi ama bizim medya 4'lü oynasın 4'lü oynasın ben bunu anlamıyorum gayet Fenerbahçe güzel giderken tisserand falan düzgün oynamaya başlayınca 4'lü oyna 4'lü oyna diye niye itiraz edildiğini bilmiyorum vitor pereira otobüs dönüşünde four four two diye bağıran taraftarlar bile vardı. Adam geldi Kim'i kazandı, Crespo'yu kazandı, bitmiş dedikleri Ferdi'yi kazandı, Mesut'u az çok oynatabildi. Ama bizim medya sonuna kadar yok 4'lüye geç yok 4'lü oynarsak bu takım uçar diye geldi bak şu anda şampiyonluk yarışında değiliz. Hatta seneye Avrupa'ya bile muhtemelen katılamayacağız eğer böyle oynamaya devam edersek. Her sene teknik direktör değişikliği, ve yine gelen gideni aratıyordu. Ersun yanal takımın başındaydı eksik kadro vardı puan sıralaması kötü diye gitti şimdi taraftarlar onu nasıl istiyorlar. Emre erol bulut yerine geldi sadece Sivas mağlubiyeti aldı ki o maçtada sivasspor 17 maçtır yenilmiyordu. Tek mağlubiyeti 17 maçtır yenilmeyen bir takıma karşı almış, onun dışında Malatya maçında verilmeyen penaltısı falanda var yani hakemlerin etkisiyle böyle güzel performans göstermiş, ileride çok daha iyi oynayacağını söylediğin hocayı gönderdin. Yerine Vitor'u getirdin. Sonra taraftar emre belözoğlu'nu istemeye başladı. Emre ile devam edilmesi daha doğru olabilirdi ama biz teknik direktöre sonuna kadar hiç destekleyemedik. Bir sezonda teknik direktör değiştirmeyelim bakalım ne olacak. Ama Ali koç ona sabredemiyor sezon bitmeden en az 1 teknik direktör değiştirmek zorunda. Hatırlıyor musun seçim zamanı ne söylediğini? Teknik direktörü sürekli değiştiren anlayışı değiştireceğiz diyor. Maalesef şu anda Ali koç'un açıklamalarının aynısını yeni bir başkan gelirse muhtemelen o da yapabilir. Seçim zamanı bunları söylüyorsun ve neyi gerçekleştiriyorsun? Bir devrim yaratan Vitor'a hemen 3 mağlubiyet aldı diye sabredemedim ama her maç kötü oynayan, kadıköy serilerini yok eden erol Bulut'a hocamızın tamamen arkasındayız dedin. Bir mantığı yok adamın işine geldiğine taraftar istiyor diye iyi oynayanı gönderir, işine geldiğinde hocamızın iyi oynayacağına inanıyoruz diye göndermez. Takıma adamakıllı bir futbolcu gelmez ve Fenerbahçe yine şampiyonluğu kaçırır. Her sene devam eden senaryormuz bu bizim. Bir kerede şaşırtıp adamakıllı takımı idare edebilecek, güzel oynatabilecek, oyuncuları kazanabilecek bir teknik direktör getirip 2,3 mağlubiyet almasına hemen göndermezsen, beklesen sabretsen ve teknik direktörün istediği oyuncuları alsan. Şampiyon olabilirsin. Ama işi çorbaya döndürüyorsun, her maç kötü oynayan kadıköy'de bütün serileri bozan erol Bulut'a hocamıza güveniyoruz deyip, Fenerbahçe efsanesi ve ilk senesi olmasına rağmen müthiş bir oyun oynatan, tek mağlubiyeti 17 maçtır yenilmeyen Sivas'a alan ve şampiyonluğu son anda 2 puanla kaçıran bir teknik direktörü sezon sonu gönderiyorsun. Burada işler çoraba dönüyor. Sonra bielsa seviyesi hoca gelecek deyip Vitor'u getirmesiyle medya baskısı oluşuyor ve 2,3 mağlubiyetle medya baksıkıysla göndermek zorunda kalıyor. Taraftarı bekletmeden vitor ile anlaşılsa hiç kimse belki bir şey demeyecek, medya arkasında olacaktı. Ama Ali koç hataların cezasını çok fazlasıyla görüyor. Demek ki başkanlıkta önemli olan şey para değişmiş. Ali koç bize bunu gösterdi.

Fenerbahçe için bu kadar kasmaya gerek yok. Ne köy olur artık ne kasaba. Futboldan soğuttular, basketboldan soğuttular spor müsabakalarına bile bakmıyorum artık. Yazıklar olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı