Sürprizbozan Alice in Borderland son sezon finalinde neler oldu?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lady Hellbender

Kilopat
Bu konu içeriğinde %100 sürprizbozan içerecektir. Alice in Borderland dizisine henüz başlamadıysanız veya son bölümü dahi izlemediyseniz, bu konuyu göz ardı etmenizi öneriyorum.

Konuya gelirsek; dizinin 2. sezon 8. bölümünde yani sezon finalinde (Final sezonu da olabilir.) kafamda bir sürü soru işaretleri oluşturdu:
  1. Bunca gerçekleştirilen oyunlar veya yaşanan olaylar, Leyla ile Mecnun'un final sahnesi misali Arisu'nun kafasında mı gerçekleşti? Öyle bir sahneye geçiş yaptılar ki olayını çözemedim.
  2. Ola ki Arisu'nun kafasında kurduysa, kendi 2 yakın arkadaşları dışında diğer elemanları (Usagi, Ann, Chishiya vs.) nereden tanıyor? Birbirileriyle nasıl bağlantı kurdu?
  3. Bölümün son dakikasında gösterilen Joker kartının anlamı nedir?
Mangasını okumadım, belki de sorduğum sorular anlamsız veya saçma gelebilir ancak bölümün son 15 dakikası beni gerçekten ters köşe yaptı. Sorduğum soruların cevabını alabilirsem gece rahatlıkla uyuyabileceğim. :)

Son düzenleme:
Çok güzel bir dizi.
SPOILER.
Öncelikle aslında her şey gerçekten yaşandı oyunu kaybedenler gerçekte de öldü, bu Borderlands dediğimiz şey sınır, komada kalan ve ölen insanlar Borderlands'da ölen insanlar. Zaten son sahnede ikilinin birbirini bir yerlerden tanıdığını hatırlarsınız. Joker kartın anlamı en büyük oyunun hayat olduğu. Ben tam detaylı anlatamadım fakat youtubeda ingilizce anlatan yorumlar ve kaynaklar var. Yani aslında her şey yaşandı, o oyunlarda ölen insanlar meteordan dolayı öldü, aslında her şey gerçek hayatta birkaç dakika içerisinde yaşandı. Zaten oyunda olan herkesin meteorun düştüğü yerde olduğunu dikkatli izlerseniz göreceksiniz. Peki orada kalan insanlara noldu? Orada kalan insanlar muhtemelen komada kalan insanlar.

Geri
Yukarı