Aliexpress - Open Dispute Yapmalı mıyım?

Metada

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar.
1 Ekim 2014 tarihinde 7$'a telefon bataryası sipariş ettim. (Kargo ücretsiz.)
7 Ekim 'de satıcı ürünü kargoya verdi.
Kargo takip kodu: RC369348955HK

Bugün tarihi itibari ile, kargo hala elime ulaşmadı, satıcıya Hongkongpost'u arayıp bilgi almasını da söyledim, galeyana gelip küfür de ettim ( her ne kadar hoş olmasa da) , ama sanki robotla konuşuyormuşum gibi bana hep; "It is on the way, you can track on: 17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RC369348955HK" cevabını verdi. Verdiğim paraya acımıyorum, sadece satıcı o parayı alamasın, ürün bana gelmese de olur. Open dispute yapmalı mıyım ve ne tür bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar.

Sorunum çözüldü, yinede ilgileriniz için teşekkürler.
Nasıl çözüldüğüne gelince ; Open Dispute yaptım , dilim döndüğünce satıcıya tabiri caizse "giydirdim" bir temiz. Sonrasında benim uyuşmazlık talebimi reddetti. Yani ürünün gelmesinde herhangi bir etkisi olmadı. Bugün itibariyle kapı çaldı, posta geldi, ürün elime ulaştı.

Yani Aliexpress.Com'dan vermiş olduğum siparişim tam olarak 87 Gün sonra elime ulaştı.

1.jpg

2.jpg
3.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı