Alışveriş web sitesi nasıl yapılır?

vanvan

Decapat
Daha fazla  
11. sınıf web tabanlı programlama projesi için veri tabanı kullanarak alışveriş sitesi yapmam gerekiyor. Hesap oluşturup, sepete eklemek ve sipariş etmek vs. çok bir şey bilmiyorum. Nereden bununla ilgili videolar izleyebilirim veya nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam html css js mi kullanacaksın ona göre video önereceğim

bu videoyu izleyebilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saçma bir şekilde zor bir proje verilmiş. YouTube'da fazlasıyla var PHP ve SQL kullanılarak yapılan kolay ve hızlı bitebilecek güzel projeler var.

11. sınıf web tabanlı programlama projesi için veri tabanı kullanarak alışveriş sitesi yapmam gerekiyor. Hesap oluşturup, sepete eklemek ve sipariş etmek vs. çok bir şey bilmiyorum. Nereden bununla ilgili videolar izleyebilirim veya nasıl yapabilirim?

Fullstack olarak mı geliştireceksin. Eğer öyleyse HTML, CSS, JavaScript, ejs veya pug, Node.js ile halledersin. Tabii ki daha milyonlarca alternatif var.

Cok temelden sormussun, bu proje asamasina gelinceye dek bir seyler biliyor olman lazim.

Kullanicidan input alip, bu input uzerinde bazi islemler yapip sonuclarini DB'ye kaydettikten sonra tekrar kullaniciya sunabiliyor musun herhangi bir dilde yazdigin web application ile?

Cevap evetse, aslinda bu da basit. Hayirsa yapamazsin bu asamada.

Önce kendine bir programlama dili seç. PHP için bir çok kaynak vardır daha rahat olacağını düşünüyorum. En temelden CRUD işlemlerini yapabiliyor olman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı