Almanca Öğrenmek İstiyorum

Console.log

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. Konu başlığından anlaşılacağına göre Almanca dilini öğrenmek istiyorum. İki sene belki üç sene içeresinde Almanya’ da hayatıma devam edeceğim. Bu yüzden evde iyi bir set ile bunu öğrenmek istiyorum. Dil kursları bariz bir fiyatı var. Kendi kendime en iyi şekilde öğrenebileceğim bir set var ise bana yardımcı olur musunuz?

Set olarak bilmiyorum ama çok temel olarak açık öğretim Almanca kitapları ve duolingo uygulaması ile az çok birşeyler öğrenirsin. Çok temel kalır ama başlangıç için tavsiye ederim. Sonra başka birinin önerdiği daha detaylı bir set ile devam edersin. Setlere sıfırdan başlamak yerine kelimelerin ve yapıların temelini kavrarsan daha rahat olur senin için. Bol bol Almanca film izlersen kulak aşinalığı oluşur. Sadece dil yapısını değil konuşma tarzınıda dikkate al. Diyeceklerim bunlarda sınırlı. Kolay gelsin. Umarım en kısa zamanda en doğru şekilde öğrenirsin Almancayı.

Duolingo uygulaması biraz yardımcı olabilir ama video izlemeniz daha iyi olacaktır. Youtube'da ya da Udemy'de eğitimler varsa onları da değerlendirebilirsiniz.

Almanca evde ögrenilmez acik ve net. Türkkitapevi'nden onlarca kitap, cd ve set aldik 11 - 12 sene önce esim icin ama ögrenilmiyor iste. Almanca okulda ve pratik yaparak ögrenilir ki gercekten zor bir dildir. Esim icin 10 sene sonra anca ögrendi diyebiliyorum.

Daha Almanlar bile aralarinda anlasamiyorlar. Daha bunun Bayrisch, Frankisch lehceleri var. Ohooo hangisini anlatayim.
Mutlaka okul ya da kursa gitmelisiniz.

Sevgiler :)

Almanca evde ögrenilmez acik ve net. Türkkitapevi'nden onlarca kitap, cd ve set aldik 11 - 12 sene önce esim icin ama ögrenilmiyor iste. Almanca okulda ve pratik yaparak ögrenilir ki gercekten zor bir dildir. Esim icin 10 sene sonra anca ögrendi diyebiliyorum.

Daha Almanlar bile aralarinda anlasamiyorlar. Daha bunun Bayrisch, Frankisch lehceleri var. Ohooo hangisini anlatayim.
Mutlaka okul ya da kursa gitmelisiniz.

Sevgiler :)
Bu lehçeler çok fark ediyor mu? İsviçre Almancası ve bu Almanların konuştuğu Almanca gibi.

Bu lehçeler çok fark ediyor mu? İsviçre Almancası ve bu Almanların konuştuğu Almanca gibi.

Evet oldukca fark yaratiyor. Mesela avusturya'nin konustugu Almanca'yi iyi anlarim cünkü Bavyera lehcesi konusuyorlar yani ona cok yakin. Kuzey Ren'de oturan kisi komsu ülkelerin lehcelerini anlar vs...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı