Alt Sıralarda Üniversiteye Girersek İyi Yerlerde İş bulabilir miyiz?

Makaleler
9
Bu soru çok klişe biliyorum ama diyelim bilgisayar mühendisliği için 50-60 bin seviyelerde üniversiteye girdik. Büyük şirketlerde çalışabilir miyiz? Örneğin Uludağ Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi 40 bin seviyelerinde Ege gibi yerler var, buralar nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bu sorunuza verilecek çok çeşitli cevaplar olabilir sanırım. Bilgisayar mühendisliği farklı bir alan biraz. Çok iyi yerleri kazansanız da iş bulamayabilirsiniz bu ülkede. Tam tersi olunca da bazı ek avantajlarınızla iyi yerlere girme şansınız olabilir. Örneğin Technopat gibi forumda üst düzey birisi olmak gibi. :) Tanıdığınız varsa konusunu saymıyorum bile.

Sonuç olarak en kötü ''orta'' seviye bir yer tutturmak önemli. Kanımca...

Bölüme göre değişir. Bilgisayar mühendisliği puanlaması hakkında geniş bir bilgi sahibi insan değilim ancak -diğer bölüm puanlamaları düşünüldüğünde- iyi olduğunu düşünmüyorum.

Çok çalışmaya aşina bir yapın varsa ileride istediğini alacağını düşünüyorum.

Bir de gözün ve beynin hep açık olsun.

Literatürü takip et. Derslerine sıkı çalış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bir yerlere gelebilmek için okuduğun üniversitenin veya herhangi birşeyin önemi yok. Sadece karşınızda ki kişi iyi kandırıp birşeyleri iyi yapıyormuş gibi gözüküceksin. Hayatının tiyatrosunu iyi oynıyacaksın ki sürekli iyi yerlere gelip kazanacaksın. Sen iyi sandığın üniversitelerin veya iyi sandığın kurumların kime göre neye göre iyi olduğunu düşün. Genel yaygın kanılara kapılma çiftlikbankın iyi olduğunu düşünenler azımsancak bir sayı değil bir üniversitenin veya bir şahsın iyi olduğunu söyleyebilecek kişilerde az değil. Herşeye kanma aldanma herşey tuzak sen menfaitini doyurmayı bileceksin ki gerisinin ne önemi kaldı. Herkez 2 metre alanda arsa sahibi sonrası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı