Altyapı olmayan yerde internet bağlatma

@taserzetsu @lexerotk @Görkem04
Dostlar, bende aynı durumdayım arkadaş ile. 9 aydır iskan vermedi müteahhit. Erteleyip duruyor. Bu yüzden kablosuz internet MAGNET'e geçtim fakat bu bölgede kablosuz internet çok sıkıntılı çekmiyor derecek kadar kötü yani. Sizce ne yapmalıyım?
@taserzetsu sen ne yaptın hocam ben aynı senin durumundayım
Bilemiyorum Hocam. Türk Telekomdan bir tanıdığınız varsa onunla halledin. Ben öyle hallettim. Şuan altyapı ve internetim var

Ben her gün işten çıkarken türk telekom binasına girip huzursuzluk çıkartıyorum. Yaklaşık 1 aydır böyle. Bakalım müdürlükten aradılar bugün beni.

Valla hocam pazartesi uğraşıyordum bu iş için, hatta dediğim gibi müdürlüğe falan gitmiştim. Bugün itibarıyla bağlandı. 3 gündür çalışıyorlar.
Hocam artık ümidi kestim ben türktelekomdan da müteahhitten de. Vipnet diye kablosuz internet varmış. Çanak ile falan bağlanıyormuş. 2 sokak yanımda olan bir komşum kullanıyor bağlantı kopması yaşamıyormuş. Onu alıcam bakalım

Hocam artık ümidi kestim ben türktelekomdan da müteahhitten de. Vipnet diye kablosuz internet varmış. Çanak ile falan bağlanıyormuş. 2 sokak yanımda olan bir komşum kullanıyor bağlantı kopması yaşamıyormuş. Onu alıcam bakalım
Hocam ona geçmeden önce şunu belirteyim, online oyun oynayamazsınız o internet ile. Çanak ile kullanıldığı için ms değeri çok yüksek oluyor. Online oyun oynamam derseniz alabilirsiniz.

Hocam ona geçmeden önce şunu belirteyim, online oyun oynayamazsınız o internet ile. Çanak ile kullanıldığı için ms değeri çok yüksek oluyor. Online oyun oynamam derseniz alabilirsiniz.
Valorant oynuyorum sadece ms çok önemli benim için ama onun dışında başka alternatifim yok magnet kablosuz internet kullanıyorum yaşadığım bölgede internet gidiyor oyunun yarısında internet kesiliyor

@Cliff_Burton @Cruslan Hocam sizi farklı konuda gördüm bide size sorayım.
İskan olmadığı için altyapı yok internet bağlatamıyorum. Biraz uzun sürecek gibi bu durum o yüzden bende kablosuz internet magnet alayım dedim fakat bulunduğum bölgede hiç iyi çekmiyor bağlantı günde 10-15 kere kopuyor valorant oynayan biriyim bir anda maçın ortasında bağlantı kopuyor mesela. Bi arkadaşım vipneti önerdi 24download 10upload 160tl tarifesi varmış çanak ile bağlantı yapıyormuş. Sizce valorant oynayan biri olarak vipneti almalıyım? Bağlnatı kopması yaşar mıyım?

Son düzenleme:
Valorant oynuyorum sadece ms çok önemli benim için ama onun dışında başka alternatifim yok magnet kablosuz internet kullanıyorum yaşadığım bölgede internet gidiyor oyunun yarısında internet kesiliyor

@Cliff_Burton @Cruslan Hocam sizi farklı konuda gördüm bide size sorayım.
İskan olmadığı için altyapı yok internet bağlatamıyorum. Biraz uzun sürecek gibi bu durum o yüzden bende kablosuz internet magnet alayım dedim fakat bulunduğum bölgede hiç iyi çekmiyor bağlantı günde 10-15 kere kopuyor valorant oynayan biriyim bir anda maçın ortasında bağlantı kopuyor mesela. Bi arkadaşım vipneti önerdi 24download 10upload tarifesi varmış çanak ile bağlantı yapıyormuş. Sizce valorant oynayan biri olarak vipneti almalıyım? Bağlnatı kopması yaşar mıyım?

Çanak ile bağlanan internetlerden kullanıyorum evet. Arkadaşın önermiş ancak o çanak interneti direkten alıyor. O direği görmüyorsa inanılmaz yavaş olur internet.

Ayrıca direk ne kadar uzaksa o kadar fazla ping olacağını unutmayın. Riskli bir işlem. Altyapım olmadığı için kullanıyorum. Olsa 1 saniye durmam.

Çanak ile bağlanan internetlerden kullanıyorum evet. Arkadaşın önermiş ancak o çanak interneti direkten alıyor. O direği görmüyorsa inanılmaz yavaş olur internet.

Ayrıca direk ne kadar uzaksa o kadar fazla ping olacağını unutmayın. Riskli bir işlem. Altyapım olmadığı için kullanıyorum. Olsa 1 saniye durmam.
Benimde altyapım olmadığı için diyorum zaten keşke altyapı olsa bizde kullanmasak. Süperbox gibi internetler ile ise bağlantı kopmaları yaşıyorum. Çanak ile bağlanan internetlerden deniyeceğim.
Vipnet sizce uygun mu?

Geri
Yukarı