Altyapı sorunlarına dair yardım ve bilgi paylaşım

Kalenderadam

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, internet altyapı sorunları yaşıyorum ve bu konuda deneyimlerinizi ve önerilerinizi paylaşarak birbirimize yardımcı olabileceğimizi düşündüm. İnternet bağlantımın sık sık kopması nedeni ile internet servis sağlayıcımı aradım, onlarsa sorunun (Keenetic hopper DSL) modemden olduğunu söylediler.
Yaşadığım sorunları Keenetic müşteri hizmetlerine yazdım fec ve CRC hataları, yüksek gürültü seviyesi ve sinyal zayıflamasındaki artış bulunmaktadır. İnternet servis sağlayıcımda modemde sıkıntı var diyor. Modem müşteri hizmetleri tarafından altyapı sorunu olduğu ifade edilmiş olsa da, bu konuda daha fazla bilgi ve deneyim almak istiyorum. İnternet servis sağlayıcımda modemde sıkıntı var diyor.
Eğer benzer bir sorun yaşayan veya yaşamış olan varsa, tecrübelerinizi ve çözüm önerilerinizi paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Ayrıca, bu tür sorunlarla başa çıkarken dikkat etmem gereken noktalar konusunda da bilgilerinizi bekliyorum.
Umarım birlikte bu sorunun üstesinden gelebilir ve birbirimize destek olabiliriz.
Teşekkür ederim,
Keenetic müşteri yetkilisinin cevabı ve aşağıda ki gönderide görseli.

Gönderdiğiniz DSL hat raporunda altyapı kaynaklı fec (düzeltilen hata) ve CRC (düzeltilemeyen) hataları mevcut, gürültü seviyesi de download yönünde kopma sınırında. Sinyal zayıflaması download yönünde 0 dB yakın olması gerekirken 12.6 dB (yüksek) fec ve CRC hataları arttıktan sonra hattınız doğal olarak bir süre sonra performansı düşecek ve kopmalar meydana gelecektir. Bu durum altyapı kaynaklı bir durumdur öncelikle mutlaka iç tesisatınızı bina girişinden dairenize kadar CAT6 kablo ile yenilemeniz sonrasında ISP firmanız ile iletişime geçerek iç tesisatınızın yeni olduğunu hattınızda fec ve CRC hataları olduğunu ve SNR değerinin düşük olduğunu belirterek arıza kaydı oluşturunuz.

Dosya Ekleri

• unnamed.png
    unnamed.png
    53,5 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı