AM4 işlemci bareket ihtiyacı var mı?

PcHoca

Decapat
Merhaba iyi günler AM4 soket için aşağıdaki belirttiğim fotograflarda barekete ihtiyaç var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20221105_133637.jpg
    IMG_20221105_133637.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20221105_133613.jpg
    IMG_20221105_133613.jpg
    198,4 KB · Görüntüleme: 34
Anakart arkasındaki plaka olması lazım soğutucunun oturması için. Onun dışında bir şeye ihtiyaç yok.

Teşekkürler neyse anakartı aldığım kişiyle görüşeceğim bu da bana bir ders oldu incelemiştim ama detaylı incelemedim muhtemelen braketi almış kendi kullanmış veya unutmuş SATA kabloları da yoktu.
Unutmuş olabilir hocam. Sonuçta saklaması onun işine yarayacak bir şey değil. Çünkü bu aparat bütün anakartlara takılı geliyor. Yani size o anakartı satan adamın aldığı yeni anakartta da o parça takılı geleceğinden size vermemesi onun da bir işine yaramayacak. Ben de kendi anakartımı satarken bu parçayı vermeyi unutmuştum :D

Unutmuş olabilir hocam. Sonuçta saklaması onun işine yarayacak bir şey değil. Çünkü bu aparat bütün anakartlara takılı geliyor. Yani size o anakartı satan adamın aldığı yeni anakartta da o parça takılı geleceğinden size vermemesi onun da bir işine yaramayacak. Ben de kendi anakartımı satarken bu parçayı vermeyi unutmuştum :D

Doğrudurda alanında satanında dikkatli olması gereken bir durum alan olarak kontrol etmediğim için bende hataliyim ancak satan da kendisi kontrol etmediği için hatalı olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı