Amazon'da gümrük vergisi var mı?

rebex0103

Femtopat
Daha fazla  
Amazon'dan telefon soğutucu alacağım ama alacağım üründe gümrük vergisi vesaire birleyen yazmıyor kargo gelince bir sorun çıkar mı acaba diye merak ettim. AliExpress gibi siteler ne kadar vergi alacağını yazıyor. Amazon'da göremedim. Alacağım soğutucunun linkini bıraktım.

Alınmıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240512_214837_Amazon Shopping.jpg
    Screenshot_20240512_214837_Amazon Shopping.jpg
    255,8 KB · Görüntüleme: 17
Amazon'dan telefon soğutucu alacağım ama alacağım üründe gümrük vergisi vesaire birleyen yazmıyor kargo gelince bir sorun çıkar mı acaba diye merak ettim. AliExpress gibi siteler ne kadar vergi alacağını yazıyor. Amazon'da göremedim. Alacağım soğutucunun linkini bıraktım.

Bu ürünü sepete ekleyince gümrük çıkmıyor bu yüzden gümrüğe gelince size bilgi verilir ve o şekilde ödersiniz ya da belki kapıda ödersiniz. Normalde yurt dışından gelen Amazon ürünlerinde ödeme aşamasında gümrük önden alınıyor ve siz uğraşmıyorsunuz ama bu üründe bu durum yok. Sorun da yaşayabililrsiniz.

Size tavsiyem Amazon.com.tr canlı destekle irtibata geçip bu ürünü almanız halinde gümrük işlemlerinin nasıl ilerleyeceğini sorun. Kafanız rahat olur.

Tamamdır hocam sağ olun.

Bu ürünü sepete ekleyince gümrük çıkmıyor bu yüzden gümrüğe gelince size bilgi verilir ve o şekilde ödersiniz ya da belki kapıda ödersiniz. Normalde yurt dışündan gelen Amazon ürünlerinde ödeme aşamasında gümrük önden alınıyor ve siz uğraşmıyorsunuz ama bu üründe bu durum yok. Sorun da yaşayabililrsiniz.

Bu üründe peki alınacak gümrük vergisine nasıl bakabilirim bir sürpriz çıkmaması için.

Tamamdır hocam sağ olun.

Bu üründe peki alınacak gümrük vergisine nasıl bakabilirim bir sürpriz çıkmaması için.

%30 gümrük vergisi çıkar. (Avrupa Birliği'nden gelenlerden %18 çıkıyor onun dışındaki ülkelerden gelenlerde %30) Artı eğer ürün ÖTV kapsamında bir ürünse %20 civarı daha çıkabilir. Yani ürün fiyatının %30'u ya da %50'si kadar (muhtemelen ÖTV yoktur) ödersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı