Çözüldü AMD Chipset Sürücüsü Nasıl Güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Theodore34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
AMD sistemlerde Chipset sürücüsü nasıl güncelleniyor acaba. Bazı videolarda aygıt yöneticisi açılıp elle tek tek güncelleştirmeleri denetle deniyor. Anakartın sitesindeki Chipset sürücüsünü indirip çalıştırarak güncellenemez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD'nin sitesine girip manuel olarak arayıp bul indir ve kur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1570449754048.png
AMD'nin sitesine girip manuel olarak arayıp bul indir ve kur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1570449754048.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler cevabınız için. Anakartın kendi sitesinden kurulması daha doğru değil mi acaba yada ben yanlış biliyorum. Ayrıca chipset sürücümün eski yada yeni olduğuna nereden bakabilirim.
Bildiğim kadarıyla AMD sitesinden örnek olarak AM4 Driver indirirken tarih yazıyor ya, Ryzen ilk çıktığı zamanlardan diyelim o mesela. Anakartınızın Chipset kısmında örnek olarak tarih: Version 5.12.0.312017/06/02 gibidir. Bu bana göre büyük karışıklık olduğu için AMD taraflı şöyle bir çözümüm var: Önce anakartın sayfasındakini yüklerim, AMD setup çalışır, özel yükleme yöntemi ile yüklerim. Sonra AMD sitesinden indirip yine AMD setup çalıştırıp özel yükleme yaparım, eğer zaten ilk yüklediğimiz güncel ise 2. yükleyeceğimiz 1. yüklediğimizin üstüne yazılmaz. 1. daha yeni olduğundan 2. otomatik yüklemeyi es geçecektir. Benim taktik böyle :)

Bildiğim kadarıyla AMD sitesinden örnek olarak AM4 Driver indirirken tarih yazıyor ya, Ryzen ilk çıktığı zamanlardan diyelim o mesela. Anakartınızın Chipset kısmında örnek olarak tarih: Version 5.12.0.312017/06/02 gibidir. Bu bana göre büyük karışıklık olduğu için AMD taraflı şöyle bir çözümüm var: Önce anakartın sayfasındakini yüklerim, AMD setup çalışır, özel yükleme yöntemi ile yüklerim. Sonra AMD sitesinden indirip yine AMD setup çalıştırıp özel yükleme yaparım, eğer zaten ilk yüklediğimiz güncel ise 2. yükleyeceğimiz 1. yüklediğimizin üstüne yazılmaz. 1. daha yeni olduğundan 2. otomatik yüklemeyi es geçecektir. Benim taktik böyle :)
Sürücüyü kaldırıp yüklemeye gerek yok diyorsunuz eğer güncel değilse günceller güncelse es geçer.

Sürücüyü kaldırıp yüklemeye gerek yok diyorsunuz eğer güncel değilse günceller güncelse es geçer.
Evet, olmayan sürücüleri de yükler. Ama AM4 Chipset Driver'ı ilk sürüldüğünden beri aynı sürümde, anakartın sayfasındaki sürüm daha yeni olamaz.

Dostlar iki sürücü çıktı.
1. AMD Chipset Driver.
2. AMD RAIDXpert Utility.
İkisinide kuracak mıyım?

Arkadaşlar o zaman direk üstüne kuruyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Arkadaşlar tekrar chipset sürücüsü güncelleyecektim anakartım Gigabyte GA-AB350M Gaming 3 fakat anakartın kendi sitesinde en yeni chipset sürücüsü 1.26 GB ama AMD'nin sitesinde 174 MB bu fark neyden kaynaklanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı