AMD hazır sistem önerisi

aOnn1453

Decapat
Bir süredir araştırma yaptım artık 1-2 güne almayı planlıyorum. Çünkü dolar tekrar artmaya başladı zaten ihtiyacım acil. Aklımda 2-3 sisteme düşürdüm seçenekleri. Size her birini düşünme nedenlerimi ve tereddütlerimi yazayım, yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada ben online oyun oynamam. PUBG, CS:GO falan oynamam. FIFA, Witcher, Far Cry gibi hikayeli oyunlar oynayacağım. Sistem biraz ileriye dönük de olsun istiyorum. İkinci el kesinlikle düşünmüyorum. Lütfen sadece buradaki sistemleri yorumlayıp ona göre de tavsiye verirseniz sevinirim.

• - AMD Ryzen 5 2500X Soket AM4 3.6GHz 8MB Önbellek 4 Çekirdek 12nm İşlemci - Tray
  • - GIGABYTE GA-AB350M-D3V AMD B350 Soket AM4 DDR4 2667MHz VGA DVI Anakart
  • - CORSAIR 8 GB DDR4 3000MHz CL16 Siyah Vengeance LPX Single Kit Ram
  • - Sapphire RX580 Pulse OC 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
  • - Corsair Carbide Champ/SPEC-01 600W 80 Plus Kırmızı Fanlı Pencereli MidTower Kasa
  • - Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk

Bu sistem değişiklikler yapınca 4100 lira oluyor. Artısı RX 580 olması. Soru işaretim ise işlemcisi, anakartı ve biraz da fiyatı.
Bu sistemi olduğu haliyle düşünüyorum. Bu sistemde de soru işaretim ise hem 2500X işlemci hem de Asus AMD RX 570 EXPEDITION OC GAMING 4GB GDDR5 256Bit ekran kartı. Ama artısı sanki kasa daha düzgün, anakart B450 ve SSD var, fiyatı 4100 lira.

Bu sistem ise ucuz, anakartı yükseltmeyle B450 oluyor. Soru işaretlerim ise Tteknobiyotik, 2500X ve kasa-PSU pek bilmiyorum. Ama fiyat 3600 lira oluyor.
Ve bu sistem almayı en fazla düşündüğüm sistem. RX 580 8 GB, anakart efsane, R5 2600 var fiyat da özelliklere göre uygun. AMA forumda GAMEPOWER PSU ve kasaya resmen nefret kusuldu ve alma o Çin'de merdiven altı üretilen bir marka, patlar pişman olursun yorumları gördüm çokça. Tek çekincem bu bu sistemle alakalı.

Yani en temel sorularım bunlar. Cevaplarsanız ve hepsini ayrı ayrı değerlendirirseniz çok memnun olurum. İkinci el veya başka yerden toplama gibi düşüncem yok, bunları göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden hazır sistemlere bağlı kalıyorsunuz? Kendiniz f/p ürünleri bulabilirsiniz hazır almaktansa. GamePower almak yerine daha mantıklı ürünlere yönelebilirsiniz.

Bu sistemede bir göz atmanızda fayda var. Ayrıca inceleme videosunu da aşağıya bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sistemede bir göz atmanızda fayda var. Ayrıca inceleme videosunu da aşağıya bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Mutlaka anakart, RAM ve PSU yükseltmesi yapılması gerek bu sisteme. Hazır sistemlerde bulunan bir çakallık bunda da mevcut. Anakarttan kıs, RAMden kıs, PSUyu dandik koy. İşlemci ve ekran kartı göz boyasın. Oh ne güzel.

Online oyunlarda öne çıkan parçalar işlemci ve ram hızı olur, hikaye tarzı oyunlarda öne çıkan şeyler ekran kartı ve işlemcidir. Bu yüzden ekran kartınızı yüksek tutun elinizden geldiğince ve tabiki de onu besleyebilecek bir işlemci seçmekte de fayda olabileceğini düşünüyorum.

Mutlaka anakart, RAM ve PSU yükseltmesi yapılması gerek bu sisteme. Hazır sistemlerde bulunan bir çakallık bunda da mevcut. Anakarttan kıs, RAMden kıs, PSUyu dandik koy. İşlemci ve ekran kartı göz boyasın. Oh ne güzel.
RAM ve PSU'da bir sıkıntı göremiyorum hocam ben. Aynı PSU'nın 600'lük sürümünü kullanan arkadaşım var gayette memnun. Anakart konusunda haklısınız ancak, hazır sisteme koyacakları kartta belli zaten. Üzerine para ekleyip anakartı değiştirirse bence gayet iyi bir sistem.

Neden hazır sistemlere bağlı kalıyorsunuz? Kendiniz f/p ürünleri bulabilirsiniz hazır almaktansa. GamePower almak yerine daha mantıklı ürünlere yönelebilirsiniz.
Hocam yani çok araştırdım ve en mantıklılar bunlar. Kendim ayrı toplamam daha fazla fiyat çıkarıyor maalesef.

Maalesef bütçemin çok üzerinde. Bu yukarıdakileri değerlendirir misiniz rica etsem.
Online oyunlarda öne çıkan parçalar işlemci ve ram hızı olur, hikaye tarzı oyunlarda öne çıkan şeyler ekran kartı ve işlemcidir. Bu yüzden ekran kartınızı yüksek tutun elinizden geldiğince ve tabiki de onu besleyebilecek bir işlemci seçmekte de fayda olabileceğini düşünüyorum.
Hocam 2500x +rx570 kombinasyonu ne kadar performans verir. Yoksa ryzen 2600 mü almalıyım illa ki. Bir de bu yukarıdakilerden en mantıklı bulduğunuzu yazarsanız sevinirim.

Ben de 8 ay önce AMD sistem toplamıştım kendime.Şimdi şimdi intel mi toplasaydım acaba diyorum. Bazı oyunlarda biraz oynadıktan sonra durmalar tıkanmalar başlıyor. İşin anormal tarafı da her zaman değil , bazı günlerde. Bazen de 3-4 saattir sıkıntısız oynadığım oyun bir anda duraksayarak tıkanarak oynatmaya başlıyor. Görev yöneticisinde performansa bakıyorum sıkıntı yok. Ram 16 GB. Sadece harddiskim eski. Bu tür sorunları olanları forumlarda okuyorum. AMD sistemleri var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı