AMD R5 7500F için soğutucu önerisi

AG400 ile PS120SE karşılaştırması yaptım ben.

Katılıyorum.
Ben de X127 ve AG400 karşılaştırması yaptım yazdıklarımda.
Bütçe 1000 ise neden AG400 alınmamalı yazdım. 1500 ise neden PS120SE alınmalı onu da yazayım. AG400'ün 7950X'i soğutabildiğini gördün mü tam yükte? Ben PS120SE'nin soğutabildiğini gördüm. Full yükten bahsediyorum, En fazla 93 küsür dereceleri görüyor PS120SE ile ve 95 derece altı her sıcaklık gayet normal. Oyun sıcaklığı zaten daha düşük olacaktır. PS120SE alınabiliyorsa AG400 yerine kesinlikle tercih edilmeli. Bu ikisi arasındaki her hangi bir soğutucuyu (X127-PS120SE) almak mantıksız olacaktır.
Testlere de burdan bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada indirim var hangisi işimi görür ve sessiz çalışır acaba? Fiyat performans olarak hangisini tavsiye edersiniz?
Bütçe nedir hocam?

Ben de X127 ve AG400 karşılaştırması yaptım yazdıklarımda.
Bütçe 1000 ise neden AG400 alınmamalı yazdım. 1500 ise neden PS120SE alınmalı onu da yazayım. AG400'ün 7950X'i soğutabildiğini gördün mü tam yükte? Ben PS120SE'nin soğutabildiğini gördüm. Full yükten bahsediyorum, en fazla 93 küsur dereceleri görüyor PS120SE ile ve 95 derece altı her sıcaklık gayet normal. Oyun sıcaklığı zaten daha düşük olacaktır. PS120SE alınabiliyorsa AG400 yerine kesinlikle tercih edilmeli. Bu ikisi arasındaki herhangi bir soğutucuyu (X127-PS120SE) almak mantıksız olacaktır.
Testlere de buradan bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütçe nedir hocam?

Yani 1300₺ civarı diyelim çok uçmadan. Uygun olması daha iyi.

Bütçe buna çıkar mı? Ona göre başka model atayım.

Yok hocam 800 1300 arası düşünüyorum. Fazla bütçe ayırmak istemiyorum. Diğer bileşenlere de bütçe ayırdım çünkü.

fiyat 800tl , çok uygun ve hem de daha performanslı .
800TL'nin gümrük vergisini devlet kendi cebinden karşılıyor sanırım. Fiyatını bile bilmediğiniz ürünü bana savunmayın lütfen. Geçerli bir sebebiniz yok daha iyi daha kötü diyip atıp geçiyorsunuz. İkiside yeterli o işlemci için ama AG400'e fazladan para vermeye gerek yok sabahtan beri bunu anlatmaya çalışıyorum dostum.

800TL'nin gümrük vergisini devlet kendi cebinden karşılıyor sanırım. Fiyatını bile bilmediğiniz ürünü bana savunmayın lütfen. Geçerli bir sebebiniz yok daha iyi daha kötü diyip atıp geçiyorsunuz. İkiside yeterli o işlemci için ama AG400'e fazladan para vermeye gerek yok sabahtan beri bunu anlatmaya çalışıyorum dostum.
+180 tl vergi , orada görünüyor ve hala daha iyi performans sağlıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-13 220818.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-13 220818.png
    92,4 KB · Görüntüleme: 5
+180 tl vergi , orada görünüyor ve hala daha iyi performans sağlıyor.
Tamam ürün 1000TL'ye geldi niye 800 diyorsun? Daha iyi performans sağlamıyor demiyorum. Siz AG400 kullandığınız için dediğim şeyi anlamak istemiyorsunuz.
Arkadaş diğer parçalara bütçe ayıracakmış kalan parayla yani ne kadar ucuz ve F/P o kadar iyi yani şuan.
X127 700TL ve o işlemci için çokça yeterli. Arkadaşa kalmış seçmek. Ben daha da tartışmaya girmem çünkü kullandığınız ürünü savunmaya çalışınca mantıksız bir argüman sunuyorsunuz her zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı