Çözüldü AMD Ryzen 7 3700X sistem oyun performansı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ryse

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba konu aslında basit ben daha çok bilgi amaçlı açtım konuyu.
Sistemim.
AMD RYZEN 7 3700X
AMD Wraith Prism
ROG STRIX B450-F GAMING II
Radeon RX 5500 XT MECH 4G OC
Corsair Vengeance RGB Pro 8GB 3200MHz DDR4 CL16X2
Rampage PRESTIGE 650W 80+ Bronze
AOC 24" C24G1 144Hz 1ms FreeSync
Prime95 ile stres testine soktuğum vakit işlemci 3.8'e sabitliyor kendini voltajı da otomatik 1.1'e çekiyor ama normal kullanımda stok OC halinde 4.3'lere kadar çıkabiliyor oyunlarda da 4.3'leri görüyorum. Herhangi bir ısınma yok en fazla işlemci 65 dereceyi görüyor tam yükte bile fakat Warzone oyununda sürekli bir takılamalar yaşıyorum 100 FPS veya 80 FPS'te bile sanki 60 altı hissiyatı veriyor. Bunun bir çözümü var mı veya benim sistemde yanlış yüklediğim bir sürücüden mi kaynaklanıyor? Sürücülerimi ASUS Armoury Crate üzerinden otomatik güncelliyorum ekran kartını da AMD sitesinden. Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

boşta

boşta görev.PNG

boşta derece.PNG

Stres testinde.

yük görev.PNG

yük derece.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunumu çözdüm ve aşırı saçma bir seçenekten dolayı kasma yapıyormuş. Ayarlar kısmında unlimited yerine Custom Frame Rate seçip 300'e çektikten sonra düzeldi sorunum.
XMP mod açık 3200MHz.
Sistemimde korsan oyun kullanmıyorum virüs girmesi o yüzden zor Kaspersky kullanıyorum sıradan bilinçli kullanıcıyım. Sistemimde herhangi bir ısınma kaynaklı sorun olacağını sanmıyorum serin çalışıyor 3 önde 1 arka egzoz fanı var ama Warzone oyununda bir müddet sonra kasmalar oluşuyor.

Son düzenleme:
Aynı işlemciyi GTX 1070 ile kullanıyordum. Oldukça performanslıydı hocam.

Chipset dahil bütün sürücüleri kaldırıp en son sürümleri tekrar kurabilirsiniz.

Yerinizde olsam temiz kurulum denerdim. 🙌🏼

Sorunumu çözdüm ve aşırı saçma bir seçenekten dolayı kasma yapıyormuş. Ayarlar kısmında unlimited yerine Custom Frame Rate seçip 300'e çektikten sonra düzeldi sorunum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı