Elektronik AMD Ryzen™ 5 5600 (Tray) 3857 TL

AdaBagcibasi

Hectopat
Süper Moderatör
Makaleler
8
Daha fazla  
Yeni APU işlemcilerin çıkması sonucu stokları eritmeye çalışıyorlar sanırım. Fiyatı uygun, fakat Tray olduğu için kutusu yok bilginiz olsun.

1707314152964.png

Ana kartım Intel soketli olmasa %99 şu ana siparişimi verip yola koyulmuştu kargo. Ana kart değiştirmek uğruna Intel'den devam ediyoruz...

Anakartını satıp almaya değer bence işlemcin çok iyi değilse, iyi para ödüyor millet 2. el anakartlara bile.
Hocam yaza doğru geçiş aşamasında bunu yapma planım var. İşlemcim i3-10105F ve o kadar iyi bir işlemciye sahip değilim. Aslında iki şey arasında gidip geliyorum kaliteli bir Intel işlemci mi alsam yoksa ana kart ile birlikte direkt değiştirip Ryzen'a mı geçsem?

Hocam yaza doğru geçiş aşamasında bunu yapma planım var. İşlemcim i3-10105F ve o kadar iyi bir işlemciye sahip değilim. Aslında iki şey arasında gidip geliyorum kaliteli bir Intel işlemci mi alsam yoksa ana kart ile birlikte direkt değiştirip Ryzen'a mı geçsem?
Normalde AMD derim Intel'in soket olayından dolayı ama R5 5600 AM4 için alınabilecek en üst işlemci artık. Daha iyileri var fakat çok pahalı, onun yerine gider AM5'e geçersin. O yüzden Intel'in soket olayının da önemi kalmıyor. 5600 alacaksan soğutucu masrafı da çıkıyor ve sanırım 12400F için stok yetiyor. Bence DDR5'e geçiş yapacağın zaman AMD işlemci düşün.

Normalde AMD derim Intel'in soket olayından dolayı ama R5 5600 AM4 için alınabilecek en üst işlemci artık. Daha iyileri var fakat çok pahalı, onun yerine gider AM5'e geçersin. O yüzden Intel'in soket olayının da önemi kalmıyor. 5600 alacaksan soğutucu masrafı da çıkıyor ve sanırım 12400F için stok yetiyor. Bence DDR5'e geçiş yapacağın zaman AMD işlemci düşün.
Hocam 12400F baktığım modeller arasında bulunuyor benim de. Stok fan yetiyor mu yetmiyor mu bilmiyorum ama hemen hemen zaten Intel işlemci + ekstra soğutucu fan alsam bile değiştirmekten daha uyguna gelecek gibi duruyor.

Geri
Yukarı