AMD sisteme Catalina kurarken "kurulum sırasında bir hata oldu, yeniden başlatın" uyarısı

Makaleler
13
Yer
Hinohara Nishitama
Ekran kartı
R7 370 2G
Anakart
B450
İşlemci
R5 2600
Güzelce yazılar geçip gidiyor ve Apple logosunda da sonuna kadar yükleniyor.

Ancak "kurulum sırasında bir hata oldu, yeniden başlatın" cinsi bir hata alıyorum.

Dosya Ekleri

• opencore-2023-06-11-231048.txt
    256 KB · Görüntüleme: 79
  • opencore-2023-06-11-232317.txt
    256 KB · Görüntüleme: 103
  • opencore-2023-06-11-233015.txt
    256 KB · Görüntüleme: 18
  • Installer Log 11-Jun-2023.txt
    111,3 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak görüntüyü ne şekilde alıyorsun. VGA mı ?
HDMI ile.

Konuyu güncelleyeyim.

Hata aldığım ekranda diski APFS olarak formatladım ve reset attım. Bu sefer hata vermedi ve kurulum ekranınına geldim.

Orada da hata aldım ancak date ayarlayarak geçtim bir şekilde. Sanırım 1010101020 ye ayarlamıştım. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Sorunsuz bir şekilde kurdum şimdi. İlk izlenim olarak beğenmedim ancak hala wifi sorunu ve çeşitli sorunlarla uğraşıyorum. Bir şans vermek için birkaç gün kullanacağım.

Wifi sorununu çözemedim.

Realtek 8188 FTV model USB wifi kullanıyorum. USB Big Sur adapter v17 kurmayı denedim ve kurdum da. Ancak kurulum sonrasında ayarlar -> güvenlik sekmesinden Realtek'e izin ver kısmını yapamadım çünkü reatek yok burada. USB wifi adaptörü bağlı değil gözüküyor.

Ethernet ile bağlasam da DHCP sorunundan internete bağlanamadım.

Bu serüven benim için şimdilik bu kadar olsun.

Dosya Ekleri

• IMG_20230612_234233.jpg
    IMG_20230612_234233.jpg
    247,5 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
HDMI ile.

Konuyu güncelleyeyim.

Hata aldığım ekranda diski APFS olarak formatladım ve reset attım. Bu sefer hata vermedi ve kurulum ekranınına geldim.

Orada da hata aldım ancak date ayarlayarak geçtim bir şekilde. Sanırım 1010101020'ye ayarlamıştım. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Sorunsuz bir şekilde kurdum şimdi. İlk izlenim olarak beğenmedim ancak hala Wi-Fi sorunu ve çeşitli sorunlarla uğraşıyorum. Bir şans vermek için birkaç gün kullanacağım.

Wi-Fi sorununu çözemedim.

Realtek 8188 ftv model USB Wi-Fi kullanıyorum. USB Big Sur adapter V17 kurmayı denedim ve kurdum da. Ancak kurulum sonrasında ayarlar -> güvenlik sekmesinden Realtek'e izin ver kısmını yapamadım çünkü reatek yok burada. USB Wi-Fi adaptörü bağlı değil gözüküyor.

Ethernet ile bağlasam da DHCP sorunundan internete bağlanamadım.

bu serüven benim için şimdilik bu kadar olsun.

Daha ekran kartı bile tanınmamış. Fake-ID yaparak tanıtmanız gerekiyor. İsterseniz bu cihaza adım adım birlikte Monterey kuralım.

Daha ekran kartı bile tanınmamış. Fake-ID yaparak tanıtmanız gerekiyor.

Aslında elimi atmamış olmayayım diye kuruyorum, özel bir nedeni veya aciliyeti yok. Buraya ayırdığım zaman yüzünden işlerimden geri kaldım biraz onları yetiştirmem lazım. Yarın akşam devam edebilirim pırtıklamaya.

• Evet, ekan kartının tanınmadığına eminim. Grafikte çok takılma ve kasma var.
  • USB Wi-Fi aygıtını gördüremedim bir türlü.
    • Ethernet ile bağladığımda da DHCP'den IP alamadı, elle IP atamama rağmen internet bağlantısını sağlayamadım.
  • Henüz USB takmadan boot etme işini de yapmadım.
İlk kurulumdan sonra ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Aslında elimi atmamış olmayayım diye kuruyorum, özel bir nedeni veya aciliyeti yok. Buraya ayırdığım zaman yüzünden işlerimden geri kaldım biraz onları yetiştirmem lazım. Yarın akşam devam edebilirim pırtıklamaya.

• Evet, ekan kartının tanınmadığına eminim. Grafikte çok takılma ve kasma var.
  • USB Wi-Fi aygıtını gördüremedim bir türlü.
    • Ethernet ile bağladığımda da DHCP'den IP alamadı, elle IP atamama rağmen internet bağlantısını sağlayamadım.
  • Henüz USB takmadan boot etme işini de yapmadım.
İlk kurulumdan sonra ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Ethernet kartınız nedir? USB Wi-Fi marka modelini paylaşır mısınız?

Ethernet kartınız nedir? USB Wi-Fi marka modelini paylaşır mısınız?
Linux'tan lspci ve lsusb çıktıları olarak atayım.

USB aygıtı:
Kod:
0bda:f179 Realtek Semiconductor Corp. RTL8188FTV 802.11b/g/n 1T1R 2.4G WLAN Adapter
Ethernet kartı:
Kod:
25:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 15)

Linux'tan lspci ve lsusb çıktıları olarak atayım.

USB aygıtı:
Kod:
0bda:f179 Realtek Semiconductor Corp. RTL8188FTV 802.11b/g/n 1T1R 2.4G WLAN Adapter
Ethernet kartı:
Kod:
25:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 15)

RTL8111.kext'ini kullanıyor musunuz?

Geri
Yukarı