Amerika'ya giderken kardeş de götürülebilir mi?

Hocam zaten lise öğrencisiyim 14 yaşındayım çalışma iznine gerek yoktur herhalde 😄
Hocam asıl orada çalışılır.
Güzelim yavrum BMW 1000RR S 15-30 bin dolar arası. Burada bir ömür. İşte bende 2 gün önce green card'tan "has not been selected" yazısını gördüm baya bi üzüldüm ne yalan söyliyim.
Gide bilme şansınız olduğu için sizin adınıza sevindim.

Hocam asıl orada çalışılır.
Güzelim yavrum BMW 1000rr s 15-30 bin dolar arası. Burada bir ömür. İşte bende 2 gün önce Green Card'tan "has not been selected" yazısını gördüm bayağı bir üzüldüm ne yalan söyleyeyim.
Gide bilme şansınız olduğu için sizin adınıza sevindim.

Öğrenciler için orada çalışma imkanı var mı yani? Ayrıca deneyin hocam üniversite okuyorsanız communitty collage diye bir yer var dil okulu yine. Sizin başvurunuzu kabul ederlerse Green Card alma şansınız çok daha fazla artar diye düşünüyorum. Ama tabii yanlışda olabilir bilemeyiz.

Öğrenciler için orada çalışma imkanı var mı yani? Ayrıca deneyin hocam üniversite okuyorsanız communitty collage diye bir yer var dil okulu yine. Sizin başvurunuzu kabul ederlerse Green Card alma şansınız çok daha fazla artar diye düşünüyorum. Ama tabii yanlışda olabilir bilemeyiz.

Hocam aşağıdaki ülkeler dil okulu ile çalışma izni veriyor. Kanada hariç.

Kanada (CA Doları) (Devlet koleji (2 yıllık ön lisans ile))
Avustralya (Avustralya Doları)
İrlanda (Euro)
Almanya (Euro) (Haftada 13 saat)

ABD - F1 Vizesi ile öğrenci olduğunuz zamanda çalışa bilirsiniz. ( Bunu iyi araştırın )

communitty collage var hocam biliyorum ama oraya verecek param yok benim :( Bu yüzden resmen bildiğimiz yurt dışı danışmanı oldum desem yalan söylemiş olmam çünkü bir çok şeyi biliyorum :D bence.

ABD Dil okuluna gidip kaçak çalışan çok kişi var iyice araştırın. Çalışmasanız bile ABD üzerinden devam edin ilerde abinizle orada para kazanıp ortak yatırım vs yaparsınız.

İrlanda (Euro)

ABD - F1 Vizesi ile öğrenci olduğunuz zamanda çalışa bilirsiniz. ( Bunu iyi araştırın )

communitty collage var hocam biliyorum ama oraya verecek param yok benim :( Bu yüzden resmen bildiğimiz yurt dışı danışmanı oldum desem yalan söylemiş olmam çünkü bir çok şeyi biliyorum :D bence.
Hocam ücretler yıllık zaten denediniz mi hiç?

Hocam ücretler yıllık zaten denediniz mi hiç?
Hocam benim yaşım 20 aylık kazancım asgeri ücret. 5 Bin eve veriyorum bana kalıyor 13 bin. benimde kendi masraflarım - faturalar vs vs var. Bana adam eğer o ay şanslıysam 5 bin liram kalıyor.

5 bin TL : 175 Dolar

1 aylık dil eğitimi : 550 USD (Bu 1 yıla yakın olsun ki vize ala bil.)
Önemli olan cep harçlığı ve barınma masrafı hocam.

Hocam eğer özel değilse abinizin dil okulu vizesi ortalama olarak ne kadar tuttu ?

Hocam benim yaşım 20 aylık kazancım asgeri ücret. 5 bin eve veriyorum bana kalıyor 13 bin. Benim de kendi masraflarım - faturalar vs. var. Bana adam eğer o ay şanslıysam 5 bin liram kalıyor.

5 bin TL: 175 dolar.

1 aylık dil eğitimi: 550 USD (bu 1 yıla yakın olsun ki vize ala bil.)
Önemli olan cep harçlığı ve barınma masrafı hocam.

Hocam eğer özel değilse abinizin dil okulu vizesi ortalama olarak ne kadar tuttu?

Hocam umarım yolunuz açık olur. Abim vizeyi daha almadı alacak zaten okuldan onay geldiği için vizeler çıkar diye düşünüyorum. Hocam bir de yanlış anlamayın ama seçtiğiniz meslek yerine bence Trendyol getir gibi yerlerin kurye kontenjanlarına girmeye çalışın malum çok büyük para var. Sevdiğiniz mesleği yapıyorsanız ve ehliyetiniz yoksa orası ayrı tabii.

İrlanda (Euro)

ABD - F1 Vizesi ile öğrenci olduğunuz zamanda çalışabilirsiniz. ( Bunu iyi araştırın )

Communitty collage var hocam biliyorum ama oraya verecek param yok benim :( Bu yüzden resmen bildiğimiz yurt dışı danışmanı oldum desem yalan söylemiş olmam çünkü birçok şeyi biliyorum :D bence.

ABD Dil okuluna gidip kaçak çalışan çok kişi var iyice araştırın. Çalışmasanız bile ABD üzerinden devam edin ileride abinizle orada para kazanıp ortak yatırım vs yaparsınız.

Bir de hocam 14 yaşında olduğumdan dolayı nasıl çalışabilirim? beni alırlar mı? ne gibi işlerde çalışabilirim? onu hala anlamış değilim detaylı anlatabilir misiniz?

Son düzenleme:
Hocam umarım yolunuz açık olur. Abim vizeyi daha almadı alacak zaten okuldan onay geldiği için vizeler çıkar diye düşünüyorum. Hocam bir de yanlış anlamayın ama seçtiğiniz meslek yerine bence Trendyol getir gibi yerlerin kurye kontenjanlarına girmeye çalışın malum çok büyük para var. Sevdiğiniz mesleği yapıyorsanız ve ehliyetiniz yoksa orası ayrı tabii.

Bir de hocam 14 yaşında olduğumdan dolayı nasıl çalışabilirim? beni alırlar mı? ne gibi işlerde çalışabilirim? onu hala anlamış değilim detaylı anlatabilir misiniz?
Hocam verdiğiniz fikir aslında mantıklı fakat riskli. İstanbulda sürücüler şoför değil katil gibi sürüyorlar. 10 arabada 2'si böyle fakat. 1 kere motorla kaza yapmak yatağa mahkum kalma riski demek benim görüşüm. Ama ben dikkatli sürersem ve günde 100 değilde 60-70 paket atarsam daha az kazanırım en azından güvende olur fikir için teşekkür ederim.

Çalışma konusu hocam işte kaçak olur. Meksika sınırından girenler gibi olur.

Mesala herkes saatlik 15 dolar alırken siz 10 dolar alırsınız.
Kötü yönü az para kazanmanız
İyi yönü hiç para kazanmamaktansa para kazanırsınız.

Hocam verdiğiniz fikir aslında mantıklı fakat riskli. İstanbul'da sürücüler şoför değil katil gibi sürüyorlar. 10 arabada 2'si böyle fakat. 1 kere motorla kaza yapmak yatağa mahkum kalma riski demek benim görüşüm. Ama ben dikkatli sürersem ve günde 100 değil de 60-70 paket atarsam daha az kazanırım en azından güvende olur fikir için teşekkür ederim.

Çalışma konusu hocam işte kaçak olur. Meksika sınırından girenler gibi olur.

Mesela herkes saatlik 15 dolar alırken siz 10 dolar alırsınız.
Kötü yönü az para kazanmanız
İyi yönü hiç para kazanmamaktansa para kazanırsınız.

Ne demek hocam, gösterdiğiniz ilgi alaka için minnettarım. Umarım bir gün Amerika'da buluşmak dileğiyle iyi günler. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı