AMOLED yanığı ne kadar parlaklıkta olur?

Tek sıkıntısı güç tüketimi. Telefon ısınmıyor. Sadece ekranı ısınıyor. Telefon cayır cayır yanarken bile işlemci 38 derece civarlarında hep. Ekran çok fena ısınıyor. Şarjın %80 tükettiğini bile gördüm.

Allah Allah bende olmadı hiç AMOLED yanığı. Emin misin A serisinde olduğuna?
Ben XR kullanıyorum böyle bir sorun yok. IPS panelde olsa demekki farklılıklar bulunuyor. Bu arada amoled yanıkları garanti kapsamına girmiyor, ben zamanında A7'de yaşamıştım. Kabul görmedi.

A serisi için dikkatli olmakta fayda var. Amoled yanıkları en çok A serisinde görülüyor. Otomatik parlaklıkta kullanın, duvar kağıdı olarak siyah ekran koyun.
Otomatik parlaklik neye gore ayarliyor parlakligi?
Ben XR kullanıyorum böyle bir sorun yok. IPS panelde olsa demekki farklılıklar bulunuyor. Bu arada amoled yanıkları garanti kapsamına girmiyor, ben zamanında A7'de yaşamıştım. Kabul görmedi.
Hocam forumda amoled yanigi olup garantiye gonderip ekrani degisenler var.

Otomatik parlaklik neye gore ayarliyor parlakligi?

Hocam forumda amoled yanigi olup garantiye gonderip ekrani degisenler var.
Evet biliyorum. Ben batarya ve amoled ekrandaki yanık için göndermiştim, cihazı alalı daha 5 ay olmuştu. Batarya değişti ve ekran için kullanıcı hatası dendi. Sonradan araştırdığım kadarıyla bazı kullanıcıların da böyle olmuş ve OLED maliyetini azaltma amaçlı yapılmış tarzı şeyler okudum. Sanırım bana da denk geldi bu durum. Herneyse zaten kronik sorunlu bi cihazdı. S7 Edge cihazımda hiç yaşamadım bu sorunu. Ortamdaki ışığa göre ayarlamaktadır bu arada, kamera yanında ufak bir sensör var.

Amoled yanığı uzun süre full parlaklıkta kullanınca olur genelde o yüzden fazla takma kafaya.

Diğer açtığınız konuya yazmıştım. Bence bu kadar takmayın, otomatik parlaklıkta kullandığınız takdirde Amoled yanığı oluşacağını sanmam. 8 aydır A52 kullanıyorum, en ufak yanık bile oluşmadı daha. Ekranı tam parlaklıkta test ettim. Eğer böyle kullanmaya devam edersem büyük ihtimal hiç oluşmayacak.

General Mobile Gm 9 Pro kullanıyorum genel olarak orta parlaklığı üstünde kullanıyorum hatta dışarıda en yüksekte kullanıyorum ve AMOLED yanığı olmadı.

Geri
Yukarı