Anadolu'dan meslek lisesine geçiş

evrN

Hectopat
Merhaba daha önceki açtığım konularda okulla ilgili sorunlarım bulunmakta hiç detaya girmeden direkt konuya gireceğim.
Şu anda özel Anadolu lisesinde okuyorum ve okulumdan asla memnun değilim, meslek lisesine geçmek istiyorum. Başka bir özel veya Anadolu'ya geçmek istemememin sebebi ise ben ileride ders konusunda kendimi asla başarılı olarak görmüyorum ama el becerisi olarak gayet iyiyim yani meslekte böyle elektrik & elektronik bölümünden mezun olup ileride çalışıp hem sevdiğim mesleği yaparım diye mesleğe gitmek istiyorum. Ailem üniversite vs. diyor ancak benim üniversite okumam sevmediğim bir bölümde, sevmediğim bir işte asgeri ücretle çalışmama sebep olacak, aynı şekilde gelecekte kimseye yük olmak istemiyorum sonuçta üniversite bitip işe başlayınca ailem bana bakmayacak ve sevmediğim bir iş olduğu içinde mutsuz olucağım. Şu anda 9.sınıfım ve sanırım Anadolu'dan mesleğe 10.sınıfta geçilmiyormuş bu karar vermem için son senem yani. Bilemedim arkadaşlar sizdende destek almak istiyorum ama dediğim gibi derslerden çok benim el becerim çok daha iyi meslek lisesinde en azından el becerimin üstüne gidersem ileride sevdiğim bir işi yapıp ustası olabileceğim geleceğide açık gibi duruyor ben çok iyi bir bölüm okuyamayacağıma göre sevdiğim ve becerebildiğim işi yaparsam ileride de daha fazla kazanç sağlayacağım. Dediğim gibi size de sormak istedim.

Tamamen size bağlı. Çoğu yeni mezun mühendis asgari ücrete veya birazcık üstüne çalışıyor. Teknik elemanlar çok iyi kazanıyor bu dönemlerde. Yeteneğiniz ve ilginiz varsa yönelmeniz sizin için daha iyi olur.

Tamamen size bağlı. Çoğu yeni mezun mühendis asgari ücrete veya birazcık üstüne çalışıyor. Teknik elemanlar çok iyi kazanıyor bu dönemlerde. Yeteneğiniz ve ilginiz varsa yönelmeniz sizin için daha iyi olur.
Meslekten mezun olup direkt sevdiğim işi yapmak istiyorum dediğim gibi. Bakalım şimdilik okul araştırmasındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı