Anakart 4 Pin 12V anakartta 3 Pin 5V fanlar nasıl kullanılır?

Bütçe
2000

Mchd26

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 3600
Esenlikler,
Çok araştırdım ancak işin içinden çıkamadım. Elimde "ASUS TUF GAMING B450 PLUS 2" anakart var.
Anakartımdan 12v 4 pin olarak çıkış alabiliyorum. Ancak sıvı soğutmam, fanlarım ve de aydınlatma sistemim 5v 3 pin girişli.
  • İşin özü bir ucu 12v 4pin diğer ucu 5v 3pin bir dönüştürücü mü almalıyım?
  • Eğer bildiğiniz varsa paylaşabilir misiniz? Yahut dönüştürücü olmadan (arduino vs ile) kendin de yapabilirsin dediğiniz bir nokta var mıdır?

Anakart RGB ve fan RGB görselleri:

anakart.png

61FFK9S1GtL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu oraya çevirip takmanız pek mümkün değil. Ardunio kısmını bilmiyorum, çevirici olarak da yurtdışında 1-2 ürün var, fiyatları çok uçuk. Harici bir argb kontrolcüye ihtiyacınız var. Genelde aşağıdaki kumandalı Dark'ı önerirdim, piyasada sadece o kalmıştı, o da şuanlık yok gibi. Onun harici bulduğum 2 ürünü de ekledim ama kullanıcı deneyimim yok.

Alternatif

Onu oraya çevirip takmanız pek mümkün değil. Ardunio kısmını bilmiyorum, çevirici olarak da yurtdışında 1-2 ürün var, fiyatları çok uçuk. Harici bir argb kontrolcüye ihtiyacınız var. Genelde aşağıdaki kumandalı Dark'ı önerirdim, piyasada sadece o kalmıştı, o da şuanlık yok gibi. Onun harici bulduğum 2 ürünü de ekledim ama kullanıcı deneyimim yok.

Alternatif
şu tip bir şey buldum ancak baya pahalı. Bunu arduino ile yapabilirsem işler güzelleşecek gibi. Çok karmaşık durmuyor. Belki PCB kart olarak üretimi dahi yapılabilir.

şu tip bir şey buldum ancak baya pahalı. Bunu arduino ile yapabilirsem işler güzelleşecek gibi. Çok karmaşık durmuyor. Belki PCB kart olarak üretimi dahi yapılabilir.

Bu ikisi bir arada fan ve argb çoklayıcı gibi. 4pin rgb için herhangi bir şey yok zaten üründe. Bu ürünün aynıları 200-300 liraya var ama sizin işinize yaramaz. Dönüştürücüler aşağıdaki videodaki gibi ürünler. Dönüştürseniz de RGB mantığında tek renk yakabilirsiniz fanlarda. Gökkuşağı gibi modlar kullanamazsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ikisi bir arada fan ve argb çoklayıcı gibi. 4pin rgb için herhangi bir şey yok zaten üründe. Bu ürünün aynıları 200-300 liraya var ama sizin işinize yaramaz. Dönüştürücüler aşağıdaki videodaki gibi ürünler. Dönüştürseniz de RGB mantığında tek renk yakabilirsiniz fanlarda. Gökkuşağı gibi modlar kullanamazsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu ürünü almak daha makul gibi anakartla senkronizyon istiyorum çünkü.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı