Çözüldü Android telefonu modem/router yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KenanBulutE

Hectopat
Telefonumu Wi-Fi'ya bağlayıp, sonra da telefonda ki Wi-Fi bağlantısını bilgisayarıma paylaşabilir miyim? Uygulama veya bir özellik, ayar var mı?

Çözüm
Elbette, USB ile bilgisayara bağla sonra Hotspot'a tıklayıp USB seçeneğini seç.

Bende aynısını yapıyordum Ethernet kablom olmadığından.
Telefonumu Wi-Fi'ya bağlayıp, sonra da telefonda ki Wi-Fi bağlantısını bilgisayarıma paylaşabilir miyim? Uygulama veya bir özellik, ayar var mı?

Hayır sadece mobil ağı paylaşabilirsiniz telefonunuzdan.

Düzeltme: Telefondan Wifi ile paylaşım yapıp bilgisayardan wifi ile bağlantı yapmak istediğinizi düşünerek yazmıştım ben.

Kabloyla oluyorsa iyi o zaman ben de bilmiyordum.

Son düzenleme:

Çözüm
Xiaomi kullanıyorum, tam olarak ne yapmam gerekiyor şimdi.

USB ile bağla telefonu, kişisel bağlantı noktasına git aşağı in orada USB internet paylaşımı seçeneği olacak onu aç.

Yalnız hocam ben telefonun mobil veri internetini paylaşmaktan bahsetmiyorum, telefonumu kablosuz Wi-Fi ağına bağlıyıp, o Wi-Fi ağını telefon üzerinden PC'ye bağlamak istiyorum. Yani telefonu bir router gibi, modem gibi kullanmak istiyorum.

USB ile bağla telefonu, kişisel bağlantı noktasına git aşağı in orada USB internet paylaşımı seçeneği olacak onu aç.
Hemen bakıyorum.

Yalnız hocam ben telefonun mobil veri internetini paylaşmaktan bahsetmiyorum, telefonumu kablosuz Wi-Fi ağına bağlıyıp, o Wi-Fi ağını telefon üzerinden PC'ye bağlamak istiyorum. Yani telefonu bir router gibi, modem gibi kullanmak istiyorum.

Hemen bakıyorum.

Aynı şeyden bahsediyoruz hocam.

Hemen bakıyorum.

Kırmızlı yer.

Dosya Ekleri

• takla.png
    takla.png
    116,6 KB · Görüntüleme: 8

Geri
Yukarı