Android vs iOS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ADB ile Google hizmetlerinden arindirilmis bir Android kullanmak benim icin daha iyidir.
Hem Termux ile bircok pentesting toolunu Android uzerinde calistirabiliyorum. 🙂

Androidin serbest ama kısa ömürlü olmasından sıkıldığım için sonraki telefonumu alacaksam IOS tercih edeceğim kesinlikle. 2016 Aralık ayında çıkan cihazın 2018'de desteğinin kesilmesi ama 2013 Eylül ayında çıkan iPhone 5S'in 2019 Yaz mevsiminde desteğinin kesilmesi bu durumu kanıtlar nitelikle. Android işletim sistemli telefonların artısı standartlaşmış MP3, MP4 gibi formatların desteklenmesi ve kolayca müzik, video indirilebilmesi internet üzerinden APK olarak uygulama yüklenebilmesi ama ben kısa ömürlü oldukları için tercih etmeyeceğim. Samsung gibi firmalar yazılımsal desteği 3- 4 yıla çıkartsada tiksiniyorum artık. 3D Mark'ın mobil uygulamasında da Iphone'un güncel olmayan modellerinin günümüzde ki çoğu orta sınıf telefona açtığı fark bariz.

Son düzenleme:
Bir çete savaşı başlattın..PNG

iOS hakkında birçok arkadaş güvenli demiş ama bu sadece insanlarda yarattıkları hiss gerçekte öyle değil kendileri zaten verileri topluyor hiç öyle güvenilecek sistem değil.
Zaten şöyle bir deyim var:
No System is safe. (hiçbir sistem güvenli değil)
Harbiden de böyle.
Tüm bunlar Android'de de geçerli.
Yani alacaksanız başka nedenler üzerine karar verin kimse sizin güvenliğinizi sağlamıyor emin olabilirsiniz.

iOS hakkında birçok arkadaş güvenli demiş ama bu sadece insanlarda yarattıkları hiss gerçekte öyle değil kendileri zaten verileri topluyor hiç öyle güvenilecek sistem değil.
Bahsedilen güvenlik veri toplamamak değil zaten. Dışarıdan gelen şeylere daha kapalı Android'e göre. Bu kapalılık da yerine göre artı veya eksi olabiliyor.

Her iki tarafı da deneyimlemiş biri olarak İOS der geçerim. Herkesin İphone, İphone diye ortalıkta dolaşmasının bir sebebi olmalı diyordum eskiden. Sebebi akıcılıkmış, telefon yağ gibi akıyor. Üstelik bunu 4-5 senelik cihazlarda yepyeni İOS sürümleri kurarak da başarabiliyorlar, helal olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı