Android'de Whatsapp'tan Gelen Resimler Nasıl Kaydedilir?

Otomatik kaydolmayı ayarlardan mobil veri ya da wifi için kapattıysan gelen resimleri elle indirmen gerek. İndirince de galeride Whatsapp Images adında klasörün içinde olacak hepsi.

Otomatik kaydolmayı ayarlardan mobil veri ya da Wi-Fi için kapattıysan gelen resimleri elle indirmen gerek. İndirince de galeride WhatsApp ımages adında klasörün içinde olacak hepsi.

Dediğim de bu zaten otomatik inmeyi kapadım, otomatik insin istemiyorum. Elle nasıl indireceğim, kaydetmek için hiçbir şey çıkmıyor.

Otomatik indirmediği için resmin tam ortasında zaten indirme işareti çıkması gerek. Gelen resmin sağ üst köşesindeki menüyü genişletince de indirme seçeneği çıkmıyorsa uygulamayı kaldırıp tekrar kurmayı dener misin?

Otomatik indirmediği için resmin tam ortasında zaten indirme işareti çıkması gerek. Gelen resmin sağ üst köşesindeki menüyü genişletince de indirme seçeneği çıkmıyorsa uygulamayı kaldırıp tekrar kurmayı dener misin?
Açıkça şöyle belirtiyim istediğim;
Gelen resim otomatik insin (bu zaten oluyor)
Ben istediğim resmi kendim galeriye kaydediyim. Ama bunu başaramıyorum
Uygulamauı sildim yükledim

Dosya Ekleri

• Screenshot_20181230-133001.jpg
    Screenshot_20181230-133001.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 1.480
Ben sorununuzu tam anlayamadım. Resimler otomatik iniyorsa zaten direk galeriye gidiyor. İnmesin kendim indirim diyorsan dediğim gibi indireceksin. Sadece istediğin resmi galeride tutmak istiyorsan da dediğim albümden istediğin fotoğrafları başka albüme taşımalısın. Eğer mesela sohbeti silerken medyayı telefonumdan sil kutusuna işaret atıyorsan inen dosyalar galeriden gidecektir. Gitmemesi için de dediğim gibi albümden başka albüme taşıman gerek. Resim ve video harici dökümanlarada dosya yöneticisinden Whatsapp klasörüne girerek erişebilirsin. Yine ordan taşıyarak silinmesini önlemiş olursun. Sorunun bunlar ile ilgili değilse başka arkadaşlar yardımcı olabilir.

Ben sorununuzu tam anlayamadım. Resimler otomatik iniyorsa zaten direk galeriye gidiyor. İnmesin kendim indirim diyorsan dediğim gibi indireceksin. Sadece istediğin resmi galeride tutmak istiyorsan da dediğim albümden istediğin fotoğrafları başka albüme taşımalısın. Eğer mesela sohbeti silerken medyayı telefonumdan sil kutusuna işaret atıyorsan inen dosyalar galeriden gidecektir. Gitmemesi için de dediğim gibi albümden başka albüme taşıman gerek. Resim ve video harici dökümanlarada dosya yöneticisinden Whatsapp klasörüne girerek erişebilirsin. Yine ordan taşıyarak silinmesini önlemiş olursun. Sorunun bunlar ile ilgili değilse başka arkadaşlar yardımcı olabilir.
Basit düşünün, biri size resim atıyor.
Bu resim bulanık olup indirme tuşu çıkmadan açılıyor ( bu tamam)
Bu resim otomatik olarak galerime kaydolsun istemiyorum. İstediğim resmi elle kaydetmek istiyorum. Ayarlardan otomatik indirmeyi kapadım bunda da sıkıntı yok.
Elle indirmek için seçenek çıkmıyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_20181230-133001.jpg
    Screenshot_20181230-133001.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 976
Fotoğrafı görebilmek için fotoğrafın sizin diskinize inmesi gerekiyor zaten. WhatsApp dan gelen her fotoğraf cihaz hafızasına otomatik kaydedilir. İstemediğinizi silmeniz gerekiyor. WhatsApp üzerinden silerseniz galileriden de sil seçeneği seçili olursa cihaz hafızasından da silinir.
Durum ios da nasıl bilmiyorum. Belki sizin eksik bildiğiniz bir şey olabilir.

Sen eğer otomatik indirmeyi kapattı isen resim bulanık olup tam ortasında indirme simgesi çıkması gerek. O zaman da istediğin resmi indirirsin. O simge çıkmıyorsa sebebini bilemiyorum. Dediğim diğer yöntemi uygulaman gerek o zaman. Hepsini indireceksin lazım olanları farklı bir klasöre taşıyıp diğerlerini silersin.

Kısa ve öz şekilde resimleri galeriye nasıl kaydedicem? Fotoğrafa girince galeriye kaydet tarzı birşey çıkmıyor

Geri
Yukarı