Ankastreden eve CAT6 kablo nasıl çekilir?

Hayır demek istediğim şeydi 4 çift kablo var CAT6'da ankastrede 2 kablo var CAT6'daki 2 çift kabloyu ankastredeki maviye diğer 2 çiftini de kırmızıya bağlayıp yani CAT6'nın içindeki tüm kabloları bağlayıp; benim modemde WAN girişi var oradan da internet bağlantısı alınabiliyor o sokete taksam veri gelir mi demiştim

WAN girişi ile Telefon girişi ayrı şeyler. WAN girişinden hiçbir şekilde internet alamazsın. WAN girişini fiber altyapı varsa G-PON cihazdan gelen kabloyu takıp kullanabilirsin. Ya da modemi Access Point olarak kullanmak istersen WAN portunu kullanabilirsin. ADSL ve VDSL internetten WAN portundan internet alamazsın. Sadece telefon portunu kullanmalısın. Bu arada WAN girişinden internet bağlantısı alındığını nerdeden öğrendin?

WAN girişi ile Telefon girişi ayrı şeyler. WAN girişinden hiçbir şekilde internet alamazsın. WAN girişini sadece fiber altyapı varsa G-PON cihazdan gelen kabloyu takıp kullanabilirsin. Ya da modemi Access Point olarak kullanmak istersen WAN portunu kullanabilirsin. ADSL ve VDSL internetten WAN portundan internet alamazsın. Sadece telefon portunu kullanmalısın. Bu arada WAN girişinden internet bağlantısı alındığını nerdeden öğrendin?
Şurdan anlamıştım

Dosya Ekleri

• 17156109231183401267972726576791.jpg
    17156109231183401267972726576791.jpg
    126,7 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı