Ankastreden hız testi

kerem325

Hectopat
Selamlar, yarın Türk Telekom ekiplerine ankastreden hız testi yaptıracağım. Ancak şöyle bir şey var ki benim internetim 75Mbps paketindeyken iç tesisatın eski olması dolayısıyla CRC ve FEC hataları ortaya çıkıyordu ben de internetimi hiçbir problem olmayan 35Mbps'ye sınırlattım.

Bu problemi Türk Telekom'a kanıtlayabilmek için ankastreden hız testi yaptırmaya karar verdim. Dediğim gibi internet hızımı TurkNet'e sınırlattığım için bu test esnasında internet hız limitinden dolayı arıza anlaşılır mı yoksa sorunsuz mu gözükür?

Türk Telekom ankastre kutuya kadar bakar bina içi tesisat kullanıcıya aittir bina içi tesisatta problem var ise değiştirmen ya da onarımını yaptırman gerekli ankastre kutuya kadar gelen bağlantıda sorun var ise bu Telekom'un sorumluluk alanıdır.

Türk Telekom ankastre kutuya kadar bakar bina içi tesisat kullanıcıya aittir bina içi tesisatta problem var ise değiştirmen ya da onarımını yaptırman gerekli ankastre kutuya kadar gelen bağlantıda sorun var ise bu Telekom'un sorumluluk alanıdır.
Ankastreye baktıklarında benim problemim gözükür mü? Çünkü hızımı sınırlatınca problem çözüldü. Ama yüksek hız istiyorum, problemi kabullenmediler yarın tekrar gelecekler.

Ölçtür ancak problem çıkmaz ise bu senin kablo bağlantından kaynaklı olduğu için problemi senin çözmen lazım öncellikli olarak kabloda ek var mı kontrol et imkanın var ise ekleri temiz bir şekilde tekrar yap ve izolasyonunu düzgün yap kablo kalitesiz ise değiştirmeni tavsiye ederim.
Ben de önceden bu sıkıntıyı çekiyordum dünya kadar arıza kaydı açtım ancak sorun benim kablodan kaynaklı olduğunu tespit ettim kablo kalitesiz ve içten kırılmış ek yeri izolasyonu düzgün değil idi bunları halledince sorunum kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı