Ankastreden modeme CAT6 kablo çekme

harajukubarbie

Kilopat
Hat değerlerimde 9 10 ay öncesine göre kötüleşme var, ben de ankastreden modeme CAT6 kablo çektirmek istiyorum. Hangi marka kabloları kullanmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim?

Nexans CAT6 kablo kullanmanızı tavsiye ederim. Ek yapacaksanız yak konnektör yapmayı da unutmayın.

Nexans CAT6 kablo kullanmanızı tavsiye ederim. Ek yapacaksanız yak konnektör yapmayı da unutmayın.

Elektrikçiye yaptırmayı planlıyorum. CAT6 kabloyu ben alacağım herhangi bir şey daha almam gerekiyor mu?

Dış hatlar için awg 23 değeri olan CAT6 kablosu idealdir. Reçber markası bayağı kalitelidir.

Dış hatlar için derken ne demek istediniz pek bilgim yok kusuruma bakmayın ankastre kutusu binanın girişinde bizim daire de birinci katta 10 metre falan mesafe vardır hatta daha az bile olabilir.

Elektrikçiye yaptırmayı planlıyorum. CAT6 kabloyu ben alacağım herhangi bir şey daha almam gerekiyor mu?

Dış hatlar için derken ne demek istediniz pek bilgim yok kusuruma bakmayın ankastre kutusu binanın girişinde bizim daire de birinci katta 10 metre falan mesafe vardır hatta daha az bile olabilir.

Yani demek istediğim kullanacağın bu kabloyu su, güneş felan görmeyecekse AWG değeri daha düşük bir kablo alabilirsin. Ama o kablolar biraz daha ince oluyor, fakat ne kadar ince bakır kablo, o kadar iyi iletkenlik demektir :) Ben 2 senedir Reçber kablo kullanıyorum. Hem içeri de hem de ankastre kutusundan modeme uzanan. Gerçekten çok sağlam bir yapısı var.
Bu arada pardon. AWG değeri yüksek oldukça kablo daha ince oluyor, bakır dahil, ve iletkenlik bir tık daha kaliteli oluyor.

Yani demek istediğim kullanacağın bu kabloyu su, güneş falan görmeyecekse awg değeri daha düşük bir kablo alabilirsin. Ama o kablolar biraz daha ince oluyor, fakat ne kadar ince bakır kablo, o kadar iyi iletkenlik demektir :) ben 2 senedir reçber kablo kullanıyorum. Hem içeri de hem de ankastre kutusundan modeme uzanan. Gerçekten çok sağlam bir yapısı var.
Bu arada pardon. Awg değeri yüksek oldukça kablo daha ince oluyor, bakır dahil, ve iletkenlik bir tık daha kaliteli oluyor.

Hat değerleri 9 10 ay öncesine göre kötüleştiği için ankastreden kablo çekmeyi düşünüyorum belki düzelir diye eğer işe yaramazsa neden kaynaklanıyor olabilir Türk Telekom müşteri hizmetleri 73 Mbps desteklediğini söyledi bazı altyapı sorgulamalarda da öyle yazıyor fakat modeme gelen maksimum hız 30 Mbps civarı. Ya 100Mbps paket alsam 30 hız alabiliyorum. 9 10 ay önce ise 100Mbps civarı gözüküyordu modeme gelen maksimum hız.
Yani demek istediğim kullanacağın bu kabloyu su, güneş falan görmeyecekse awg değeri daha düşük bir kablo alabilirsin. Ama o kablolar biraz daha ince oluyor, fakat ne kadar ince bakır kablo, o kadar iyi iletkenlik demektir :) ben 2 senedir reçber kablo kullanıyorum. Hem içeri de hem de ankastre kutusundan modeme uzanan. Gerçekten çok sağlam bir yapısı var.
Bu arada pardon. Awg değeri yüksek oldukça kablo daha ince oluyor, bakır dahil, ve iletkenlik bir tık daha kaliteli oluyor.

24awg CAT6 kablo almayı planlıyorum fakat hep 300 metre falan çıkıyor 20 metrelik yok mu kaliteli bulamadım ben.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı