Anker Q30 vs Anker Q45

klawye

Decapat
Daha fazla  
Günlük kullanım için daha çok müzik, film ve çoğunlukla tek kişilik hikaye bazlı oyunlarda kullanacağım bir kulak üstü kulaklık arıyorum. (Yani normal bir kullanıcıyım, sütüdyo gibi Pro işler için kullanmayacağım için 2000-3000 ₺ fiyat bandındaki kulaklıklar yeterli olur diye düşünüyorum).
Yaptığım araştırmalara göre Anker Q30 çok önerilen bir F/P kablosuz kulak üstü kulaklık. (Eminim çok daha iyi kulaklıklar da vardır biliyorum ama onların fiyatları da genellikle 12 bin₺ üzerinde).
Ancak Q30'da kulaklık pedlerinin ve kafa bandı süngerinin açılması, menteşe yerlerindeki plastiğin çatlayarak kırılması gibi kronik sorunlarının olduğunu keşfettim. Hadi süngerleri yenileriz ancak menteşeler kırılırsa kullanılmaz hale gelir. Bu nedenle bende Q45 modelini düşünmeye başladım. Q45 modeli daha yeni sayılabilecek bir ürün. Dolayısıyla kronik sorunları düzeltmiş olabilirler diye düşündüm. Menteşe bölgesinde alüminyum malzeme kullandıklarını ifade etmişler.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz Q30 mu Q45 mi?
Q45 3700₺ civarında şu an. Bu parayı hak ediyor mu sizce? Bu fiyat bandında çok daha iyi bir alternatif var mı?

Ayrıca Sennheiser HD 458BT modelini inceledim. Fiyatına göre pek iyi değil sanırım. Kulak pedleri de pek rahat değil. AKG Y500 modelini de düşündüm ancak onun da kulaklık pedleri küçük ve hiç rahat görünmüyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bayağıdır araştırma yapıyorum. Q45 ve Q35 arasında kaldım. Q35 45e göre BT 5.3 hariç daha iyi kalıyor. İnternette ses kalitesi olarak da fark göremedim. Malzeme kalitesi bir tık arttırılmış sadece onun içinde değer mi bilmiyorum. Aradaki fark az değil sonuçta.

Bende bayağıdır araştırma yapıyorum. Q45 ve Q35 arasında kaldım. Q35 45e göre BT 5.3 hariç daha iyi kalıyor. İnternette ses kalitesi olarak da fark göremedim. Malzeme kalitesi bir tık arttırılmış sadece onun içinde değer mi bilmiyorum. Aradaki fark az değil sonuçta.

Ben de araştırıyorum şu an. Q45 çok büyük kaba bir kulak gibi duruyor. Ağırlığı da Q30-35 modellerine göre ciddi oranda fazla. Uzun kullanımda ağırlık yapacaktır. Q45 daha bir yılını bile doldurmadığı için uzun kullanımda ne olur tahmin edemiyoruz. Fiyatı da Q30'un neredeyse iki katı. Dolayısıyla Q45 seçeneğiniğini eledim gibi şu an. Q35'te Q30'da olan kronik problemler var. Çok büyük değişiklikler de göremedim. LDAC zaten Windows bilgisayarlarda pek etki etmiyor sanırım. Dolayısıyla şu an Anker için en uygun seçenek Q30 gibi duruyor.

Şimdilik SteelSeries kulaklıklarına ve Sennheiser Accentum Wireless seçeneklerini araştırıyorum.

Başka önerisi olanlar var ise yazsınlar lütfen.

Ben tlefon ve tablette kullanacağım.Ldac androidlerde var.Oyüzden en azından q35 almam lazım.q45 le aralarındaki küçük farklar benim için önemli değil ama çıkabilirsem(sanmıyorum)q45 alırım sanırım.Dediğiniz sennheiser accentum ile q30 arasında e kat fiyat farkı var.Bence hiç kıyaslamayın.Eğer tek seferde 6 7 k harcıyabiliyırsanız dolapta 2.el 18 ay garantili 9k ya momentum 4 görmüştüm,bence ona yönelin.

Son düzenleme:
Ben de araştırıyorum şu an. Q45 çok büyük kaba bir kulak gibi duruyor. Ağırlığı da Q30-35 modellerine göre ciddi oranda fazla. Uzun kullanımda ağırlık yapacaktır. Q45 daha bir yılını bile doldurmadığı için uzun kullanımda ne olur tahmin edemiyoruz. Fiyatı da Q30'un neredeyse iki katı. Dolayısıyla Q45 seçeneğiniğini eledim gibi şu an. Q35'te Q30'da olan kronik problemler var. Çok büyük değişiklikler de göremedim. LDAC zaten Windows bilgisayarlarda pek etki etmiyor sanırım. Dolayısıyla şu an Anker için en uygun seçenek Q30 gibi duruyor.

Şimdilik SteelSeries kulaklıklarına ve Sennheiser Accentum Wireless seçeneklerini araştırıyorum.

Başka önerisi olanlar var ise yazsınlar lütfen.
Q45 kullanıcısı olarak yazıyorum. Anc'si sony MX4e yakın. Ses kalitesi tatmin edici ben anc açık iken yarının ustüne hiç çikmadım. Fiyatını hak ediyor kalitesi güzel öneririm

Ben tlefon ve tablette kullanacağım.Ldac androidlerde var.Oyüzden en azından q35 almam lazım.q45 le aralarındaki küçük farklar benim için önemli değil ama çıkabilirsem(sanmıyorum)q45 alırım sanırım.Dediğiniz sennheiser accentum ile q30 arasında e kat fiyat farkı var.Bence hiç kıyaslamayın.Eğer tek seferde 6 7 k harcıyabiliyırsanız dolapta 2.el 18 ay garantili 9k ya momentum 4 görmüştüm,bence ona yönelin.
Öneri içim teşekkürler. İkincil el düşünmüyorum. Normalde Q30 alıp geçecektim ama şu menteşelerin kılrılması sorunu nedeniyle tereddüte düştüm.
Q45 kullanıcısı olarak yazıyorum. Anc'si sony MX4e yakın. Ses kalitesi tatmin edici ben anc açık iken yarının ustüne hiç çikmadım. Fiyatını hak ediyor kalitesi güzel öneririm
Sanırım Anker Q45 modelinde özellikle ANC olayına yoğunlaşmışlar. Acaba menteşe kısımları nasıl? plastik mi?

Öneri içim teşekkürler. İkincil el düşünmüyorum. Normalde Q30 alıp geçecektim ama şu menteşelerin kılrılması sorunu nedeniyle tereddüte düştüm.

Sanırım Anker Q45 modelinde özellikle ANC olayına yoğunlaşmışlar. Acaba menteşe kısımları nasıl? plastik mi? önce 2000
Dün 2000 bin cüvarı yorum okudum.q35 de mentele veya herhangi bir sorun görmedim.fark olarak anc daha iyi olmuş ki benim için çok etkili değil.Yabancı sayfalarda yüzde 90 model yükseltmeye gerek olmadığını söylüyor.İlk defa alanlar q45 almış genelde.q45 de birazdaha kulakta göze batmadan duruyor birde.Gelince görücem bakalım

Geri
Yukarı