Anlık FPS düşüşü sorunu

yvzkursat19

Centipat
Arkadaşlar daha önceden olmayan anlık drop sorunları ortaya çıktı ancak bu anlık droplar bilgisayarda hiçbir şey açık değilken bile oluyordu, önceleri görev yöneticisinin "performans" alanından baktığımda CPU kullanımı bir anda %100 bile oluyor, hemen düzeliyordu ancak şimdi dikkat ettiğimde CS:GO'da CPU hep %100-%99 gibi değerlerde takılıyor ama yine anlık drop yiyorum sürekli kasma olmuyor. Yardım edebilir misiniz?

Bilgisayar özellikleri;
  • İşlemci: İnter(r) Core(tm) i3-8100 CPU @ 3.60GHz
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2 GB
  • RAM: HyperX 8 GB 2400MHz DDR4 RAM (aynı RAM'dan bir tane daha sipariş ettim, daha gelmedi)
  • Anakart: Prime B360-PLUS DDR4 2666MHz
  • Power Boost: Max. 500W BST-500E
yeni.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar daha önceden olmayan anlık drop sorunları ortaya çıktı ancak bu anlık droplar bilgisayarda hiçbir şey açık değilken bile oluyordu, önceleri görev yöneticisinin "performans" alanından baktığımda CPU kullanımı bir anda %100 bile oluyor, hemen düzeliyordu ancak şimdi dikkat ettiğimde CS:GO'da CPU hep %100-%99 gibi değerlerde takılıyor ama yine anlık drop yiyorum sürekli kasma olmuyor. Yardım edebilir misiniz?

Bilgisayar özellikleri;
  • İşlemci: İnter(r) Core(tm) i3-8100 CPU @ 3.60GHz
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2 GB
  • RAM: HyperX 8 GB 2400MHz DDR4 RAM (aynı RAM'dan bir tane daha sipariş ettim, daha gelmedi)
  • Anakart: Prime B360-PLUS DDR4 2666MHz
  • Power Boost: Max. 500W BST-500E
Eki Görüntüle 464798
Driverları güncelleyip ve afterburner programı ile deneyin

Sorununuz virus veya trojan kaynaklı olabilir. Tavsiyem Kaspersky AntiVir indirmeniz. Kaspersky'ın kendi sitesinden indirip kurun güncellemelerini yapın daha sonra tam tarama yaptırın. Buna ek olarak Malwarebytes yazılımınıda indirip tam tarama yaptırmanız.

Öncelikle teşekkür ederim hemen deniycem ama bilgisayarda sürekli FPS drop oluyor onunla alakalı bir yorumun varmı ?
Sorununuz virus veya trojan kaynaklı olabilir. Tavsiyem Kaspersky AntiVir indirmeniz. Kaspersky'ın kendi sitesinden indirip kurun güncellemelerini yapın daha sonra tam tarama yaptırın. Buna ek olarak Malwarebytes yazılımınıda indirip tam tarama yaptırmanız.
Onu denedim herhangi birşey çıkmadı kardeşim
Bu arada şöyle birşey fark ettim ben çift ekran kullanıyorum CS açıkken cs'ye geçtiğimde CPU%100 oluyor yan ekranda cs açık oynanırken ben diğer ekrana geçip başka işlemler yapmaya başladığımda CPU düşüyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı