Annemle babam boşanıyor

Yapabileceğimiz hiçbir şey olmaması detayı peki?

Böyle kişisel bir konunun bizi ilgilendirmemesi de ayrı bir mesele. Konu sahibi arkadaş ne bekliyor forum üyelerinden? Milletin işi yok gelip annen ve babanın arasını tekrar yaparak barıştırmakla mı uğraşacak yani?

Şahsi düşüncem olarak senin ailevi durumun bu forumdaki kimseyi ilgilendirmez.
Annen bir karar aldıysa sonucunu düşünerek uygulamaya geçirsin.
Elbette bir yuva yıkılmasının istemeyiz.

Hayırlısı buymuş. Hocam kusra bakmayın ama elimizde her şeyi düzeltecek sihirli değneklerimiz yok. Bizler sanalız. Ekrandan çıkıp "Lütfen kavga etmeyin çocuğunuzun psikolojisi bozuluyor" diyemeyiz herhalde.

Durumunuz kötü anlıyorum. Ama ne yapabiliriz ki bizden nasıl bir yardım bekliyorsunuz?

Benim annem de demişti boşanacağım diye ani bir sinirle. 4-5 gün hiç konuşmadım sadece yüzüne imalı imalı baktım bir daha aynısını tekrarlamadı. Aile yapınızı bilemem ama bu tür söylemler ani sinir yüzünden oluyor ve genelde sonrasında devamı gelmiyor. O aile kolay kurulmadı, kolay da dağılamaz merak etmeyin.

Lafta kalma ihtimali yüksek gibi ama gerçekten boşanıyorlarsa geçmiş olsun. 17-18 yaşınızdan sonra önemi kalmıyor zaten pek.

Tavsiye istiyorsun ama bu durumda senin yapabileceğin bir şey yok. Yaşın da küçük diye tahmin ediyorum, aralarındaki olaya kendini hiç sokma. Varsa yakın aile dostlarınız ya da akrabalarınız dahil olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı