Antidepresanlar işe yarar mı?

İntrasty

Hectopat
9-10 seans psikoloğa gittim ve artık işe yaramadığını düşündüğüm için yarıda bıraktım. Psikiyatriye randevu almak istiyorum. Büyük ihtimal bana antidepresan ilaçlar yazacak, aranızda bu ilaçların faydasını gören var mı? Deneyimlerini paylaşabilir mi?

Artıları ve eksileri var. (kullanım oranına göre değişir)
Japon balığı gibi oluyorsun.

Çok kullanırsan yüzde 52'lik kısma dahil olabilirsin.
Ailemden birini kaybettim ve uzun süreli bir ilişkim bitti. Geceleri asla uyuyamıyorum, kafamı susturamıyorum ve stresten tırnaklarımı yiyorum hepsinin dokusu bozuldu. İş hayatımda performansım çok düştü, günlük hayatta hiçbir şeye enerjim kalmadı. Narin bir adam değilim fakat zihinsel olarak en dipte hissediyorum nadiren krizlere giriyorum insanlara tahammül edemiyorum. Reflekslerim çok yavaşladı ve iştahım kesildi ne kadar kilo verdiğimi bile merak etmiyorum. Huzuru çok özledim, ilaç kullanmam gerekiyorsa kullanırım böyle devam edemez.

Ailemden birini kaybettim ve uzun süreli bir ilişkim bitti. Geceleri asla uyuyamıyorum, kafamı susturamıyorum ve stresten tırnaklarımı yiyorum hepsinin dokusu bozuldu. İş hayatımda performansım çok düştü, günlük hayatta hiçbir şeye enerjim kalmadı. Narin bir adam değilim fakat zihinsel olarak en dipte hissediyorum nadiren krizlere giriyorum insanlara tahammül edemiyorum. Reflekslerim çok yavaşladı ve iştahım kesildi ne kadar kilo verdiğimi bile merak etmiyorum. Huzuru çok özledim, ilaç kullanmam gerekiyorsa kullanırım böyle devam edemez.
Geçmiş olsun hocam. Yaşadıkların zor ancak elbet geçecektir bu günlerde. Doktor sana nasıl ve ne kadar kullanman gerektiğini söyler.

Çok geçmiş olsun, bir yerlere gitmeyi farklı şeyler yapmayı denemeyi denediniz mi?

Öncelikle geçmiş olsun ben de benzer durumları yaşadım ve 4 farklı Antidepresan kullandım ancak ilk ikisi sadece uyutuyordu hayatım okula git gel yat şeklindeydi, sonuncuyu alırken psikoterapi de aldım uzman bir hekimden ve kurtuldum. Şu an eser bile kalmadı. İlacı da 1-2 yıl kullanıp kestik. Doğru ilaca baştan başlansaydı bu kadar da sürmeyebilirdi, ancak bunlar kişiden kişiye değişir.

2 Senedir kullanıyorum. Kesinlikle işe yarıyor. İlk başlarda bünyenize biraz ağır gelip sizi sersemletebilir ama sonrasında bünyeniz alışıyor.

9-10 seans psikoloğa gittim ve artık işe yaramadığını düşündüğüm için yarıda bıraktım. Psikiyatriye randevu almak istiyorum. Büyük ihtimal bana antidepresan ilaçlar yazacak, aranızda bu ilaçların faydasını gören var mı? Deneyimlerini paylaşabilir mi?
Bir dönem babam kullanmak durumunda kaldı ve eğer mecbur değilseniz olabildiğince kullanmayın. Bildiğiniz uyuşturucu, adamı lal ediyor. Kullandığı süre boyunca adamın bütün hayat enerjisi yok oldu.
Sonrasında ilacı bıraktı, birkaç balık kampına gittik ve toparlamaya başladı.

Çok geçmiş olsun, bir yerlere gitmeyi farklı şeyler yapmayı denemeyi denediniz mi?

Geçmiş olsun dilekleri için herkese teşekkür ederim. Fitness yapıyorum 8-9 aydır düzenli devam ediyorum en sevdiğim hobilerimden biridir zor olsa da gitmeye çalışıyorum set aralarında gözlerimın dolduğu oldu artık çok sıkıcı geliyor bazen salonun kapısına kadar gelip eve geri dönüyorum. İntihar gibi düşüncelerim yok fakat hayatta bir amacım kalmamış hissediyorum, içimde boşa yaşıyormuşum hissi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı