Antivirus Tierlist

Kaspersky'ın en altlarda olması dışında güzel gibi. (Hiç kullanmadım, ama gelen geçen övüyor diye söylüyorum)

Defender belki yakalayabilir ama, genel olarak kullanışsız bir AV. Ayrıca Web kalkanı açık olmasına rağmen sitelerdeki zararlıları engellemiyor. Yani bilerak girmesek de, bazen yanlışlıkla zararlı bir siteye tıkladığımızda engellenmezse, sıfır gün açığı falan tetiklenirse ne olacak? Keza arayüzü de çok kullanışsız. Bir zararlı buluyor, bulduğu zararlı 7-24 ekranda kalıyor. O ekrandayken farklı bir tarama yaptığımda da tarama sonucunu göstermiyor, o bahsettiğim zararlı halâ arayüzde kalmaya devam ediyor. Korumasını bilemem (ki 4-4'lük olduğunu düşünmüyorum) kesinlikle verimsiz bir AV.

Eset yıllardır kullanmıyorum, Avast'ın koruması iyi. Arayüzü rafine, hem de hızlı tarıyor, hızlı sonuca ulaştırıyor. Yalnız Avast'ın da şöyle sıkıntısı var, sırf ekstra özellikleri kullanalım ve satın alalım diye bir sürü uyarı falan çıkıyor. (IP adresin ifşalandı, gel gelişmiş ağ koruması verek sana) gibi gibi. Bu da verimliliği azaltıyor. Ayrıca ilk yüklemede tarama yapma ayağına arkaplanda abuk subuk şeyler de indiriyor, bunu farkedebiliyorum. Sahte Taramayı durdur tuşuna bastığımda da; "Taramayı durdurursan bilgisayarın saldırıya açık olacak" gibi uyarılar veriyor. Ulan zaten saldırılardan korumak için indirdik seni, anlık engelle diye. Bırak taramamı ben kendim yaparım sana ne ne kardeşim?

Bunlar haricinde diğerlerini kullanmadım, o sebeple onlar hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En son PC'den dosya siliyordu.
Avast mi?
Yalnız Avast'ın da şöyle sıkıntısı var, sırf ekstra özellikleri kullanalım ve satın alalım diye bir sürü uyarı falan çıkıyor. (IP adresin ifşalandı, gel gelişmiş ağ koruması verek sana) gibi gibi. Bu da verimliliği azaltıyor. Ayrıca ilk yüklemede tarama yapma ayağına arkaplanda abuk subuk şeyler de indiriyor, bunu farkedebiliyorum. Sahte Taramayı durdur tuşuna bastığımda da; "Taramayı durdurursan bilgisayarın saldırıya açık olacak" gibi uyarılar veriyor. Ulan zaten saldırılardan korumak için indirdik seni, anlık engelle diye. Bırak taramamı ben kendim yaparım sana ne ne kardeşim?
Sahte tarama dediginiz ne hocam?
Avast en iyisi olup, Kaspersky en son çare eklenmesi. Garip liste bana göre.
Neden oyle oldugunu acikladim hocam ilk sayfada.

Şu eset denen zımbırtı yüzünden 2gb ramli pentium lu ekran kartsız laptop um da yıllarca eziyet çektim...Sistem zaten 5dk da açılıyordu bide bu terminatör biçimindeki elemanın logosunu görmemle birlikte 10dk oluyordu.Fazla anlamazdık küçüktük o zaman silemiyordukta anti virüsü.Yani bu denkleme bakınca laptop mu hantal dı yoksa eset mi sistemi çok yorar anlamadım o yüzden aklımda anti virüsler hep sistemi yoran programlar olarak kalmış.O yüzden aktif bit anti-virüs yerine dosya tarama mantığıyla çalışan malwarebytes daha çok işime yarıyor,en iyi antivirüs oyumu beni çok yorsada anılar dan olayı eset diyorum..

Kaspersky'ın en altlarda olması dışında güzel gibi. (Hiç kullanmadım, ama gelen geçen övüyor diye söylüyorum).

Vallahi millet kendi para verdiği şeyi övüyor yalnızca. Technopat'ta en çok ESET müşterisi olsa onun aşiretini kurup öveceklerdi. Fi tarihinden beri antivirüs kullanmamış, hiçbir bilgisini çaldırmamış, bilgisayarının performansı her dair %100+ olmuş birisi olarak bu yazılımlar tamamen plasebo etkisidir.

Yoksa en kötüsünden en iyisine %5 sapma payı var ya da yoktur. Hepsini delip geçen zararlılar da var, ama denk gelme ihtimali düşük. Sonuçta zararlıları yapanların da üst düzey becerisi var ve bunu 3-5 tane vasat ev kullanıcısına atarak riske etmezler.

Vallahi millet kendi para verdiği şeyi övüyor yalnızca. Technopat'ta en çok ESET müşterisi olsa onun aşiretini kurup öveceklerdi. Fi tarihinden beri antivirüs kullanmamış, hiçbir bilgisini çaldırmamış, bilgisayarının performansı her dair %100+ olmuş birisi olarak bu yazılımlar tamamen plasebo etkisidir.

Yoksa en kötüsünden en iyisine %5 sapma payı var ya da yoktur. Hepsini delip geçen zararlılar da var, ama denk gelme ihtimali düşük. Sonuçta zararlıları yapanların da üst düzey becerisi var ve bunu 3-5 tane vasat ev kullanıcısına atarak riske etmezler.
Haklisiniz fakat sistemde antivirus olmasi zarardan cok fayda getirir bence, En iyisini secelim kurmusken bari.

Yeni konular

Geri
Yukarı