Antivirus Tierlist

"Ulan cay dolduruyordum bir anda at sesi geldi A--- k--- NIHAHAHAA diye ne oluyor lan dedim eve at girdi herhalde a.. meger trojan bulmus peze--" Bu replik geldi aklima cok iyi ya :D

O dönemler bilgisayarlar hep yanında hoparlör ile satılırdı, toplama bilgisayarlara bile hoparlör sistemi alırdın. Kulaklık adeti yoktu.

Neyse tabii her yazılımın ses seviyesi ayrı telden çalıyor, ICQ açarsın gemi dümeniyle duvarlar titrer. Kaspersky virüs bulur çığlığına komşular polisi arar ve tabii sabahın köründe hoparlör sos ses açık unutulan, mahalleyi inleten Windows 98 açılış sesi. Güzel dönemlerdi.

Orası öyle, bazıları acemilik yapıyor.

Tedbiri elden bırakmamak için iyi kullanmak, ben de tavsiye ederim kullanılmasını. Biz de onca sene avuç avuç virüs yiyerek öğrendik bağışıklık sağlam oldu. Şu anda internet tecrübesiz hatta hafif tecrübeli bir kullanıcı için bile eskiye kıyasla çok daha tehlikeli.

Tecbiri elden bırakmamak için iyi kullanmak, ben de tavsiye ederim kullanılmasını. Biz de onca sene avuç avuç virüs yiyerek öğrendik bağışıklık sağlam oldu. Şu anda internet tecrübesiz bir kullanıcı için eskiye kıyasla çok daha tehlikeli.

Ben 12 yaşından beri internet ile iç içeyim hala antivirüs kullanıyorum, kopamadım bir türlü.

Ben 12 yaşından beri internet ile iç içeyim hala antivirüs kullanıyorum, kopamadım bir türlü.

İnternette girip çıktığın delikler bir rutine bağlamışsa, tarayıcından, antivirüsten vb. uyarı almıyorsan artık hafiften pişmiş oluyorsun. Sonra bırakmak ya da devam etmek kendi tercihin.

Bir de her daim bu uyarıların, tespitlerin ne kadar reel olduğuna bak çünkü 1 tane nokta var. Antivirüs şirketleri müşterilerini devamlı bağlı tutmak için arada random "böyle virüs sildim, şu kadar zararlıdan korundun" diye uyarı atarlar, ki çoğu aslında gerçek zararlı bile değildir. Bu bir nevi senin "kullanmasam yiyorduk virüsü" demen ve üyeliğini devam ettirmen için pazarlama taktiğidir.

Ya dersin ki Avast neden en iyide? Bence kötü, deriz ki tamam. Adam Avast'ı kötü görüyor, böyle yazınca eline ne gecti? "ciddiye almam kenkssss", lütfen al ya adamı ciddiye.
Beyninizi animeler yerine dil kurallarınıza, konuşma/yazışma becelerine kullanın. Cümleleriniz zor anlaşılıyor. Ve ricanıza karşılık, tamam şuanda ciddiye alıyorum.

Neden dostum? En genis veritabanina sahip AV'lerden biri, testlerde de fena degil. Kendini de duzeltti baya.
Basit bir bilgisayar programını metaforlaştırmayın. En geniş veritabanına sahip olduğunu nereden çıkarıyorsunuz? Bunu kanıtlar nitelikte bir döküman mevcut mu elinizde? Yani kapalı kaynak lisansına sahip bir programın veritabanına nasıl eriştiniz merak ettim?

Basit bir bilgisayar programını metaforlaştırmayın. En geniş veritabanına sahip olduğunu nereden çıkarıyorsunuz? Bunu kanıtlar nitelikte bir döküman mevcut mu elinizde? Yani kapalı kaynak lisansına sahip bir programın veritabanına nasıl eriştiniz merak ettim?
Oncelikle metaforlastiran ben degilim sizsiniz "Avast'ı en iyiye koyan adamı ciddiye almam." ayriyetten dokuman olmasina veya erismeme gerek yok goruyoruz ki testlerde en cok veritabaniyla engelliyor, davranissal korumasi cok iyi olmadigindan viruslerin cogunu veritabani ile engelliyor. Ayriyetten kotu oldugunu dusunduren nedir size? Hala aciklamadiniz. Buradan da gorebiliyoruz ki ciddiye alinmayacak adam kim konusu tartismali.

Geri
Yukarı