AOC 27G2SP 27" vs 27GN65R-B 27"

Bütçe
6000
Hocam genelde 1080p de 27 inç monitör önerilmiyor isterseniz biraz daha araştırma yapın bende 27 almayı düşünüyordum forumdaki arkadaşlar pikselleri sayarsin dediler 24 inç aldım. 27 için 2K oneriliyor.

Bende 27 inç ve 24 inç olmak üzere 2 tane 1080p monitör var hocam, hiç kimsenin olumsuz yorumuna katılmıyorum. Görüntü ne çamur gibi ne de pikseller sayılıyor. Yıllardır kullanıyorum.

5 aydır aoc kullanıyoruum güzel monitör. Piksel sayma durumu ne kadar mesafeden baktığınıza göre değişir.
Bahsettiğim modeli mi kullanıyorsunuz? Eğer kullanıyorsanız ghosting gibi durumlarla karşılaştınız mı?

Son düzenleme:
Hocam yaklaşık 9 aydır AOC kullanıyorum alırken 3 ay falan araştırdım fiyat performans olarak AOC 24G2spu/bk modeli gayet iyi ghosting ölü pixel gibi durumları yok sadece karanlıkta karanlık oyun oynarken her IPS panelde olduğu gibi ışık sızması oluyor.

2K 27 inç monitör kullanıyorum pikselleri görebiliyorum.
Kullanimin su sekil herhalde.

images - 2024-05-11T114606.207.jpeg

Bende 27 inç ve 24 inç olmak üzere 2 tane 1080p monitör var hocam, hiç kimsenin olumsuz yorumuna katılmıyorum. Görüntü ne çamur gibi ne de pikseller sayılıyor. Yıllardır kullanıyorum.

Bahsettiğim modeli mi kullanıyorsunuz? Eğer kullanıyorsanız ghosting gibi durumlarla karşılaştınız mı?
Burda paylaşmıştım hocam bakabilirsiniz.

Katılıyorum. 24'ten 27ye geçip piksel sayıyorsun diyenlerin çoğu aynı mesafeden baktıkları için. Ben eski klasik IKEA bilgisayar masaları gibi bir masa kullanıyorum monitör doğal olarak en arkasında duruyor aramda en az 70-75cm oluyor. 24" de göremiyordum mecbur yaklaşıyordum monitöre bu yüzden 27 aldım. Milletin FPS de kötü oluyor ya da piksel sayıyorsun gibi dedikleri hiçbir şeyi yaşamadım daha. Netlik azalıyor ve bunu kesinlikle fark ediyorsun (örneğin Bannerlord oynarken) ama bazıları gerçekten abartıyor.

Katılıyorum. 24'ten 27ye geçip piksel sayıyorsun diyenlerin çoğu aynı mesafeden baktıkları için. Ben eski klasik IKEA bilgisayar masaları gibi bir masa kullanıyorum monitör doğal olarak en arkasında duruyor aramda en az 70-75cm oluyor. 24" de göremiyordum mecbur yaklaşıyordum monitöre bu yüzden 27 aldım. Milletin FPS de kötü oluyor ya da piksel sayıyorsun gibi dedikleri hiçbir şeyi yaşamadım daha. Netlik azalıyor ve bunu kesinlikle fark ediyorsun (örneğin Bannerlord oynarken) ama bazıları gerçekten abartıyor.
Soyledigi sey bayagi sacma zaten. 27" 2K dedigimiz sey 110 PPI iken 1080p 24" dedigimiz sey 92 PPI. 27" 2K'de piksel saydigini iddia ediyor ama ondan daha az piksel yogunluguna sahip olan 1080p 24" senaryosunu oneriyor. Kafalar dumanli.

Geri
Yukarı