Apple iPhone cihazlarda kullanılan pil performansı etkiliyor mu?

xakiran

Hectopat
Apple iPhone 7 cep telefonunun orijinal olan bataryasının pil sağlığı %80'den aşağıya düştükten sonra sarj olmayı bile bırakarak tamamen öldüğü için ilk etapta Apple'ın servisi ile görüşmeyi denedim fakat cep telefonunun ikinci el değerinin yarısı kadar olan 1.000 TL gibi bir ücret sunuldu. Ben de uygun bir ücret karşılığında orijinal olmayan bir pil taktırdım. Hata edip etmediğimi düşünüyorum, orijinal olmayan bir pil ile iPhone cihaz kullanan kişiler deneyimini paylaşabilir mi?

Ben o şekilde kullanmadım ama çevremden duyduğum kadarıyla performans etkilenmiyor. Deji gibi fena olmayan piller normal bataryadan bir tık daha yüksek amperle geldiği için sıkıntı olmuyor ancak pil sağlığı hep %100 durur, ona bakmayın.

İyi bir pil taktırdıysanız kullanıma bağlı 1.5 veya 2 yıl gider.

iPhone SE 1.nesil cihazımda Deji batarya kullanmıştım. Herhangi bir sorun olmamıştı. Orjinal pilden daha iyiydi hatta.

Ben Apple pil yerine biraz daha uyguna kaçıp yan sanayi pil taktırdım performansı etkiliyor Apple donma yapıyor.
Tepkime süresi çok yavaş.

iPhone 7 için mantıklı olanı yapmışsınız. Orijinal pil taktırmaya gerek yok.

iPhone SE 2020’ye Deji Max pil taktım ben de. 7 aydır sorunsuz kullanıyorum.

Kişisel tavsiyem, iPhone 11 ve üstünde orijinal pilden şaşmamak.

Apple iPhone 7 cep telefonunun orijinal olan bataryasının pil sağlığı %80'den aşağıya düştükten sonra sarj olmayı bile bırakarak tamamen öldüğü için ilk etapta Apple'ın servisi ile görüşmeyi denedim fakat cep telefonunun ikinci el değerinin yarısı kadar olan 1.000 TL gibi bir ücret sunuldu. Ben de uygun bir ücret karşılığında orijinal olmayan bir pil taktırdım. Hata edip etmediğimi düşünüyorum, orijinal olmayan bir pil ile iPhone cihaz kullanan kişiler deneyimini paylaşabilir mi?
Deji batarya gerçekten piyasada en iyi orjinal olmayan bataryadır. "Yoğun" kullanımda 6-12 ay arası sorunsuz gider.

Geri
Yukarı