Apple MacBook alınır mı?

Bütçe
32.000

HYRAXA

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU RTX 3050 6GB CPU AMD Ryzen 5 7640HS RAM : 2X8 16 GB DDR5 işletim sistemi: Windows 11 Pro Laptop: HP Victus 16-S0057NT
Merhaba. Bende şu an Victus 16 var bu yaz 1 ay çalışıp güzel bir MacBook almayı planlıyorum. Elimdeki laptopu satıp yaklaşık 32 bin lira gibi bir bütçem oluyor. Evet biliyorum madem oyun oynayacaksın neden MacBook alıyorsun diyenler var artık eskisi kadar oyun oynayamıyorum canım da istemiyor. Hafif günlük işlerimi görecek oyunları normalde oynatacak bir cihaz arıyorum. Gaming laptoplar hem aşırı ısınıyor bakımı da zor MacBook'un çok rahat olduğunu fark ettim mümkün ise Pro olursa sevinirim.

2.el'e açığım konumum Adana ama İstanbul ve Çanakkale'de tanıdıklarım var onlara aldırabilirim. Air de olur ama fark etmez Pro olmak zorunda değil yanlış anlaşılmasın. Temizinden garantili bir MacBook bakıyorum sıfır olarak M1 çip buldum ve sanırsam oyun açmıyor o bende arkadaşlarımla korku oyunu oynamayı çok severim. Devour, ghost watchers gibi açmasını istediğim oyunlar var onları yazacağım 60 FPS veyahut üstü olursa çok güzel olur. Açmasını istediğim oyunlar;

BeamNG.drive, Devour, Project Zomboid, Dying Light, escape the backrooms, GTA 5, lethal Company, Sniper Elite 4 açmasını istediğim oyunlar bu MacBook hiç kullanmadım umarım isteklerim klişe olmaz depolamada ek olarak benim 512 GB'lik bir SSD'im var taşınabilir yani depolamayı çok sorun etmeyeceğim. Umarım isteklerim klişe gelmez kimseye çünkü hiç MacBook kullanmadım bütçem biraz daha artabilir onu da belirteyim.

BeamNG.drive, Devour, Project Zomboid, Dying Light, escape the backrooms, GTA 5, lethal Company, Sniper Elite 4 açmasını istediğim oyunlar bu MacBook hiç kullanmadım umarım isteklerim klişe olmaz depolamada ek olarak benim 512 GB'lik bir SSD'im var taşınabilir yani depolamayı çok sorun etmeyeceğim. Umarım isteklerim klişe gelmez kimseye çünkü hiç MacBook kullanmadım bütçem biraz daha artabilir onu da belirteyim.

Hocam bu saydığınız oyunlar oynanabilir ama oynamak için Windows kurmanız lazım.

Gündelik kullanımda ısınıyor mu cihazınız? Gaming laptopların ısınma sorunu olduğuna katılmıyorum.

Dediğiniz birçok oyunu oynayamazsınız. Macbook düşünüyorsanız Stardew Valley vb oyunlar dışındaki oyunları genel olarak(tamamen oynanamaz demiyorum) düşünmemeniz gerek.

Merhaba. Bende şu an Victus 16 var bu yaz 1 ay çalışıp güzel bir MacBook almayı planlıyorum. Elimdeki laptopu satıp yaklaşık 32 bin lira gibi bir bütçem oluyor. Evet biliyorum madem oyun oynayacaksın neden MacBook alıyorsun diyenler var artık eskisi kadar oyun oynayamıyorum canım da istemiyor. Hafif günlük işlerimi görecek oyunları normalde oynatacak bir cihaz arıyorum. Gaming laptoplar hem aşırı ısınıyor bakımı da zor MacBook'un çok rahat olduğunu fark ettim mümkün ise Pro olursa sevinirim.

2.el'e açığım konumum Adana ama İstanbul ve Çanakkale'de tanıdıklarım var onlara aldırabilirim. Air de olur ama fark etmez Pro olmak zorunda değil yanlış anlaşılmasın. Temizinden garantili bir MacBook bakıyorum sıfır olarak M1 çip buldum ve sanırsam oyun açmıyor o bende arkadaşlarımla korku oyunu oynamayı çok severim. Devour, ghost watchers gibi açmasını istediğim oyunlar var onları yazacağım 60 FPS veyahut üstü olursa çok güzel olur. Açmasını istediğim oyunlar;

Hocam MacBook alacak sanız BeamNG.drive, GTA 5, lethal compony Sniper Elite oynayamassiniz desteklemiyor çünkü öbürleri de ne kadar iyi olur bilinmez M1 çipe Windows kuramassisiz bunu da bilmeniz lazım açıkçası oyun oynayacak biri için MacBook çok mantıksız hem ısınır hem kasar bende M2 Mac mini var ve oyun performansı açıkçası çok iyi değil ancak oyundan feragat ederseniz çok iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor Mac bu arada Pro almanızı öneririm Air de hiç oyun oynayamassiniz fan yok çünkü

Hocam macbook derseniz oyun işinden vazgeçeceksiniz. Oynayamazsınız. Çoğunun desteği yok zaten.

Macbook ise alınır. Yanında taşımak için, güç için mükemmel cihazlar. Sessiz, taşıması kolay, güçlü iş ve günlük oyunsuz kullanım için çok keyifli.

Ben M1 MacBook Air kullanıyorum. Oyun oynamıyorum, daha çok ders ve gündelik kullanım için kullanıyorum. Fakat oyunları da kaldırıyorlar ve gayet akıcı bir şekilde oynatıyorlar. Sadece benim aldığımda fan yok. İçindeki sıcaklığı tabana dağıtarak kendini soğutuyor. Eğer aşırı ağır grafikli oyun oynamazsanız sıkıntı olmaz. Gündelik işlerde, render atarken, edit vs yaparken kasma, donma, ısınma asla yok. Pil konusunda benim için 2 hafta gidiyor günlük 1.5 saat kullanımda. Eğer bütçeniz var ise M2 bakabilirsiniz.

Mac almak kesinlikle mantıklı ama açık konuşmak gerekirse Mac'te oyun falan oynanmaz. Mac'e Windows kurulursa alınan Mac fiyatını hak etmez bence. Ama video düzenleme vs. gibi işlerde gayet güzel performans verir, ama bütçe kısıtlıysa ve oyun oynanacaksa kesinlikle Windows. Bakım yapılan laptopun hiçbir zaman ciddi derecede ısındığını görmedim.

Hocam oyunlara baktım Project Zomboid destekliyormuş onu gördüm şu ana kadar bolca oyun var aslında birkaçı kütüphanemde olmadı onları satın alıp oynarım 2.el de M.2 Pro, M1 Ultra, M1 Max, M1 Pro gibi çipler var MacBook Pro olarak ben cihazlara şöyle bırakayim.

M.2 Pro çipli: https://www.sahibinden.com/ilan/iki...otebook-macbook-pro-pili-100-1158440451/detay

M1 Ultra çipli: https://www.sahibinden.com/ilan/iki...macbook-pro-m1-256-gb-kutulu-1149670895/detay

M1 Max çipli: https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-
macbook-pro-m1-1157781903/detay
Daha fazla var ama buraya atmaya değmez hepsi aynı zaten hangisi daha iyi oyun oynatır.
Bir de bunlara RAM ekleyebilir miyiz? Çünkü 8 GB az geldi ne kadar macOS olsa da Windows gibi 6 GB kullanmaz herhalde ben zaten Windows'tan bıktığım için geçiyorum MacOS'a.

Gündelik kullanımda ısınıyor mu cihazınız? Gaming laptopların ısınma sorunu olduğuna katılmıyorum.

Hocam bence çok ısınıyorlar ve gürültülüler artık oyun da oynamıyorum fazla arada sırada ama gene de o fan deli gibi bağırıyor.

Olmaz ise whisky App var crossover yerine onu kullanırım.

Aslında bir arkadaşım ile YouTube videosu çekmek istiyoruz sizce video editlemek için ideal mi? Roblox Minecraft tarzı oyunlar oynayacağız çünkü YouTube'da küçük yaş kitleye gitmeyince tutmuyor veya
Komik lethal Company gibi korku çok izlenmiyor webcam gerekli onun için ağırlıklı biz modlu Minecraft

Herhalde modlu Minecraft açar diye tahmin ediyorum çünkü benim Intel Core E6600 bile açıyordu modlu onun dışında CS2 oynamayı severiz ama fazla oynamayız Project Zomboid'e hayranız zorluğuna vs. saatlerce oynarız bu kadar bazen FiveM girerler ama ben pek sevmem açıkçası laptopu bahane edip

Girmeyebilirim sizce alınır mı bu attıklarım? Bir de sadece oyun oynamak için almıyorum yanlış anlaşılmasın oynadığım oyunları saydım sadece bu saydıklarım 1 günde onyadıklarım her birini 20 dakika falan oynarız en son Project Zomboid de 1 saat falan dururuz sonra dağılırız zaten video falan

İzliyorum ekran kalitesi güzel olur ise sevinirim boyut umurumda değil açıkçası telefon ekranından bir şey anlıyorsam 13 inch ekrandan da anlarım zaten minik bir şey lazım bana dev gibi cihazlar taşıması da ayrı sorun.
@AlfaBeyNANA @aquiet @AAAİB @Mehmet Akif12.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı