Apple severlerin yurt dışı alımlarına katkı sağlayacak hesaplama.

BlackCowboy

Hectopat
Yer
Bursa
Apple sever olarak kendime hazırladığım excel fiyat karşılaştırma tablosunun işinize yarayacağını umuyorum. Günlük USD kuru ile liste sürekli olarak güncelleniyor.

Apple.jpg

Amerika'ya gidip elden alıp gelince gümrük vergisi ödenmiyor ama. Ben yurtdışından telefon alıp geldiğimde hiç gümrük vergisi ödemedim mesela.
Ben Amazon vb kuruluşlar aracılığıyla algıladım :)

Ben Amazon vb kuruluşlar aracılığıyla algıladım :)
Acaba mı dedim ben de ama o zaman herhalde üzerine Amazon US falan yazar diye düşündüm. Bu sefer de zaten sim kartlı cihazlar gümrükten geçmediği için yine alamayacağı aklıma geldi🤣

Yolcu beraberinde getiren apple ürünleri için yapılmış bir liste. Geçen hafta Amerika dan aldığımız iPhone 11 Pro Max, 1500 TL vergi ödemesi ile yurtiçinde kayıt altına alındı.

Uçak bileti ne kadar verdiniz tek kişi için gidiş dönüş yani? Meraktan soruyorum. Bir gezi esnasında alınsa zaten inanılmaz karlı oluyor.
Ben gitmedim, makina fuarına giden bir arkadaşıma aldırdım. Yani gayet karlı bir alışveriş oldu. Yalnız tavsiyem, kim alacaksa yanında para ile gitmesi. Çünkü kredi kartı ile alındığında bazı bankalar USD kurunu normal güncel kurdan daha yukarıda hesaplıyor ve 2-3% kayıplar oluşabiliyor. Ortalama NewYork biletleri 3800-3900 TL civarında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı