Rehber Apple Silicon macOS Windows 11 Kurma

Yer
Ankara / Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo IdeaCentre AIO 24 inç, Intel Core i5-12450H, Intel UHD Graphics, 8 GB RAM, 256 GB / 480 GB SSD, Windows 10 Single Language.
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. MacBook'unuz veya başka bir Mac modeli size çok kısıtlı mı geliyor ya da Windows mu yüklemek istiyorsunuz? Size şimdi bu konu hakkında yardımcı olacağım.

4. Adım (Parallels veya UTM için. Parallels isteğe bağlı olarak indirdiğiniz ".iso" dosyasını kullanabilirsiniz
5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. adımlar (UTM)

1. Sanal Makine uygulaması seçin
Seçenekler: Paralells Desktop (Daha iyi performans, güzel oyunlar açar), UTM
2. Windows 11 ".iso" dosyası veya ".vhdx" aşağıdaki linklerden indirin.
(Parallels'de Windows Yükleme ekranı karşınızda çıkarsa "install" butonuna basın)

(Uyarı: arm64 işlemci destekli olanı indirin amd64 olarak indirirseniz çalışmaz)
Windows ISO indir: Windows 11 arm64 vhdx indir: Download Windows Insider Preview ARM64
3. UUP Dump için gerekli dosyaları bilgisayar terminaline indirmeniz gerekiyor
Rehber (Benim Değil):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4. ".iso" dosyasını sanal makinenizde kullanabilirsiniz.
5. UTM uygulamasında "+" tuşuna basın.
6. Sonra "Virtualize" tuşuna basın.
7. ".iso" dosyasınızı veya ".vhdx" dosyanızı kullanabilirsiniz.
8. Windows'u normal bir şekilde kurun.
9. İlk açılışta internet bağlantısı isteyecektir. Sanal Makinede internet driverın olmadığını göreceksiniz. Atlamak için fn+shift+f10 tuşlarına aynı anda basın. Bir CMD ekranı belirecek sonra CMD Uygulamasına "oobe\bypassnro" yazın.
10. İnternet ekranına geldiğiniz zaman "İnternetim yok" ya da " I don't have internet tuşuna basın ve "Continue with limited setup" ya da "Sınırlı kurulumla devam et" tuşuna basın.
11. Windows'u kurmaya devam edin. Sonra Masaüstüne geldiğin zaman "Spice Guest Addition Tools" dosyasını kurmanız gerek.
Spice Guest Addition Tools Rehberi - Windows
12. Bu işlemleri yaptıktan sonra hazırsınız.

Sorun Yaşıyorsanız Sormaktan Çekinmeyin.

M1, M1 Pro, M1 Max, M1 Ultra veya M2, M2 Pro, M2 Max çipli MacBook Air, MacBook Pro 13 inç/14 inç/16 inç , Mac Mini, iMac 24 inç BootCamp uygulamasını desteklemez.

Son düzenleme:
Windows 11 vhdx dosyasına erişebiliyor musunuz? Ben indiremiyorum.
Insider programına üye oldunuz mu? Ben indirmiştim. Ya da üyeliğiniz var fakat olmuyorsa vpn açabilirsiniz veya Microsoft'ta başvurabilirsiniz. :)

M1 işlemcili Macbook Air için Windows11 kurulumunu gerçekleştirdim ancak java programı kullanmam gerekiyor Arm tabanlı Windows11 için java sürümü bulamadım. Dolayısıyla istediğim program çalışmıyor. Nasıl yapabilirim acaba. Çalıştığım kurumun yazılımı java tabanlı ve Windows'ta çalışıyor ancak Macbook'ta deneyen pek olmamış, ben açmaya çalıştığımda hata verdiği için sanal windows kurmayı düşündüm, onda da böyle sorun yaşıyorum.

Insider programına üye olamıyorum. İlla windows üzerinden ayarlar kısmından yapmamı söylüyor fakat elimde windows cihaz yok . :(

Yeni konular

Geri
Yukarı