Windows 11 yanına Hackintosh Ventura kurmak

20~25GB arası alan kullanılıyordu diye hatırlıyorum hocam. HDD pek tat vermeyebilir.
Ayrıca halihazırda Windows kurulu diski bölüp macOS kurulmuyor maalesef. Önce diski tamamen silip, bölüntüleyip macOS kurduktan sonra Windows kurmanız gerekiyor diye biliyorum.

M.2 takviyesi yapacaktım sisteme onu yapınca direkt SSD'ye kurayım o zaman. Ortalığı karıştırmayalım şimdi durduk yere :D

Hayır hocam hali hazırda Windows kurulu diskten bölüm ayırıp kurabilirsiniz, günlük işler için 60 GB civarı ayırmanız yetecektir diye düşünüyorum.

Hayır hocam hali hazırda Windows kurulu diskten bölüm ayırıp kurabilirsiniz, günlük işler için 60 GB civarı ayırmanız yetecektir diye düşünüyorum.
Hocam bu durum macOS Big Sur sürümü ile değişti diye hatırlıyordum. Özür dilerim, yanlış bilgi vermek istememiştim.

@claus hocam beni aydınlatabilir misiniz? BigSur sürümü ile APFS zorunlu hale geldiğinden aynı diske kurulum yapılacaksa önce macOS sonrasında Windows kurulması gerekiyor diye hatırlıyorum.

Önemli değil hocam. Ben Big Sur'u da Monterey'i de Ventura'yı da diski bölüp kurdum ve bir sorun olmadı, kurdurduklarımda da bir sorun yaşayanı görmedim.

@claus hocam beni aydınlatabilir misiniz? BigSur sürümü ile APFS zorunlu hale geldiğinden aynı diske kurulum yapılacaksa önce macOS sonrasında Windows kurulması gerekiyor diye hatırlıyorum.
Evet APFS kullanmalısın. Burada kendi sistemimde direkt dualboot rehberi yaptım.
Önce macOS sonra Win kurabilirsin :)

Geri
Yukarı