Çözüldü Apple Vision Pro sesi nasıl veriyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Çok merak ettim takan adamların kulakları hep dışarıda oluyor bu adamlar sesi nereden ve nasıl duyuyor? Apple ekosisteme dayalı olarak AirPods mu alıyorlar?

Çözüm
Hayır. Hoparlör var üstünde.

İstersen AirPods ile de kullanabilirsin.

1707236649468.png
Telefonuna 83 bin lira veriyorsun kutunun içinden şarj başlığı bile çıkmıyor. Nerden nasıl kısabiliriz diye düşünüyorlar sonra biz yeşilciyiz, Dünya yok oluyor, herkes karbon ayakizini azaltabildiği kadar azaltsın tarzı saçma sapan şeylerle destekliyorlar. Kimse de sesini çıkartmıyor. :D

Diğer şirketler de onları takip ediyor. Zengin düzeni işte. Zenginin cebine daha fazla girsin, fakirin cebinden daha fazla çıksın ama daha az hizmet alsın.

83 bin lira veriyorsun kutunun içinden şarj başlığı bile çıkmıyor. Nerden nasıl kısabiliriz diye düşünüyorlar sonra biz yeşilciyiz, Dünya yok oluyor, herkes karbon ayakizini azaltabildiği kadar azaltsın tarzı saçma sapan şeylerle destekliyorlar. Kimse de sesini çıkartmıyor. :D

Diğer şirketler de onları takip ediyor. Zengin düzeni işte. Zenginin cebine daha fazla girsin, fakirin cebinden daha fazla çıksın ama daha az hizmet alsın.
Açıkçası kaç senedir piyasada olan Quest'in 3.sü de aynı şeyleri yapıyor ama benim anlamadığım nokta neden insanlar 1990larda icat edilmiş aleti sanki Apple ilk kez icat etmiş gibi davranıyorlar. İlerde de bu yeni gözlük milletin ağzında tüm gözlüklerden daha iyi ilk Apple yaptı gözüyle bakılacak. Acaba bu aletin aynısını (OS dahil) Apple değil de meta yapsaydı bu kadar ilgi görür müydü? Popüler kültür köleleri kendi zekasını geriliyor.

Q2 kullandım. Şu an Q3 kullanıyorum. Vision Pro ile Q3 karşılaştırılabilecek cihazlar değiller. Aynı kitleye hitap etmiyorlar. Tek ortak yanları sanal gerçeklik gözlükleri olmaları.

Q3, Vision Pro'nun kendine özel yaptığı şeyleri yapamaz. Aynı şekilde Vision Pro da Q3'ün kendine has yapabilidği şeyleri yapamaz.

Apple'ın yapmaya çalıştığı şey yeni bir ürün kategorisi ortaya çıkartmak ve onu da bence başardılar.

Q2 kullandım. Şu an Q3 kullanıyorum. Vision Pro ile Q3 karşılaştırılabilecek cihazlar değiller. Aynı kitleye hitap etmiyorlar. Tek ortak yanları sanal gerçeklik gözlükleri olmaları.

Q3, vision Pro'nun kendine özel yaptığı şeyleri yapamaz. Aynı şekilde vision Pro da Q3'ün kendine has yapabilidği şeyleri yapamaz.

Apple'ın yapmaya çalıştığı şey yeni bir ürün kategorisi ortaya çıkartmak ve onu da bence başardılar.

Demek istediğim bu değil. Şu an vision Pro'yu kullanan adam web de takılmak için kullanıyor. Vision Pro'nun bir sürü özelliği olmasına rağmen heyecanlanan adam büyük ihtimalle ne işine yarayacağını bile bilmeden alıyor. O yüzden de vision Pro'nun ne işe yaradığını bilmeyip sadece yürürken web de takılıyor.

Bu web de takılma olayı Quest 3 cihazında da mevcut. Eğer böyle fantezi için alacaksa bari Q3 alsın ki eğlensin çünkü Apple bunu profesyonel işler yapabilelim diye üretti. Ama gözlemlediğim kadarıyla şu ana kadar alan adam web de takılmak ve film izlemek için alıyor o kadar. Yıllardır piyasada olan Oculus (meta) bu iki işlevi de yerine getiriyor. Eğer bu adam saçma sapan şeyler için alacak ise bari ucuz olandan alsın ki zarara girmesin. Vision Pro'nun maliyetinin 3000 dolar olmadığını herkes biliyor. Bunu alan adam metroya biniyor belki o videoya denk gelmişsinizdir. 3000 dolar bayılmak yerine 500 dolar Quest'e verip kalan parayı biriktirip kendine araç alması onun için daha iyi olurdu mesela.

Sadece internette gezinmek ve film izlemek için bir gözlük alacak olsaydım o gözlük Vision Pro olurdu. Bütçeyi bir kenara bırakarak bunu söylüyorum tabii ki.

Q3'teki görüntü açısı Vision Pro'da yok. Daha geniş bir görüş açısı(FOV) var fakat Vision Pro'daki lens kalitesi, ekran çözünürlüğü ve renk kalibrasyonu da Q3'te yok.

Bu konuşma uzar gider. Birisi 3500$ birisi $500.

$3500 verebilecek olsaydım zaten Q3 değil Quest Pro sahibi olurudm.

Geri
Yukarı