Apple Watch 5 ve iPhone 6 uyumlu mu?

“Apple Watch Series 5 ve Apple Watch Series 3 için iOS 13 veya daha yeni bir iOS sürümü yüklü iPhone 6s veya daha yeni bir iPhone modeli gerekir.”

Bu şekilde bir not gördüm. Belirli bir özellik için de söylenmiş olabilir. Ben de emin olamadım.

Apple'ın kendi sitesinde en altta iPhone 6S ve sonrasını desteklediği yazıyor maalesef.

"Apple Watch Series 5 ve Apple Watch Series 3 için iOS 13 veya daha yeni bir iOS sürümü yüklü iPhone 6s veya daha yeni bir iPhone modeli gerekir."

5 yıldan fazla süredir emektar iPhone 6'mı cacığı çıkana kadar kullandığımı ve en yakın zamanda yenilemeyi düşünüyorum. Kasası güncel değil, kamerası kötü, hızı yetersiz, depolama alanı da öyle. Ben elimde iPhone 6 varken kesinlikle Apple Watch 5 almazdım. İlk önceliğim en azından 8'e geçmek olurdu.

Hayır en dusuk Apple A9 işlemcili cihazlar ile çalışır. (İPhone SE, 6S ve kendi kullandığım 6S Plus)

Son düzenleyen: Moderatör:
İPhone 6'ya sahibim, bir Apple Watch series 5 edinmek istiyorum lakin iPhone 6 ile kullanabilir miyim?
İPhone 6'yı erken düşürdüler piyasadan. Senede 14143847 telefon çıkarmaya başladıkları için 5S kadar dayanamadı maalesef.

Her telefon 4 ana güncellemeden sonra güncelleme ömrü bitiyor. Yani İphone 6 için farklı bir durum söz konusu değil, 4 büyük güncelleme aldı.
Olsun, insan konduramıyor :p

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı