Apple Watch almaya değer mi?

Yaklaşık 1-1.5 senedir aktif olarak Galaxy Watch 4 44mm kullanmaktayım. Gün içinde gerçekten çok fazla işimi kolaylaştırıyor. En basitinden spor yaparken yanımda telefon taşımayıp Spotify üzerinden şarkılarımı saate aktarıp Galaxy Buds2 üzerinden dinleyebiliyorum. Günlük olarak yanımda ve cebimde telefon taşımayı pek sevmeyen biri olarak iş ortamında telefon geldiğinde, mesaj geldiğinde her zaman saat üzerinden kontrol sağlıyorum. Kış ayları için çok mantıklı diyemem zira kalın montun içinde saate ulaşmak zor oluyor.

Hocam ben kendimden söyleyeyim, biraz fazla olacaktır ama bende 2010 MacBook, 2016 iMac, iPhone ve IPad var ilk başlarda da saat mantıksız geliyordu direkt olarak. Yazın başında ikinci el ilk nesil Apple Watch aldım tek amacım fiyatı uygundu denemek amaçlı, şaşırtıcı derecede memnun kaldım rahatlıkları açısından özellikle telefona baktığım zamanı azalttı ve biraz para toparlayıp Series 7’ye yükselttim. Şahsen ben öneririm ürün olarak Apple’ın ürettiği bir şeyde olmak zorunda değil direkt olarak bir akıllı saati öneririm herkese çünkü kolaylıkları gerçekten var.

(Kendi para hesabımı anlattım, zamanınız yoksa en son paragrafı okuyabilirsiniz.)

Giriş:
Okula gitmem minimum 40 dakika sürüyor. Ben de müzik dinliyorum çoğu zaman. Samsung Buds+ var. Bazen de redpill videoları dinliyorum vs. Elimde çoğu zaman telefonla geziyorum hızlı şekilde ses ayarlaması ve müzik değiştirmek için. iPhone 7 var, ileride 11 veya XS Max olarak değişecek.

Gelişme:
Şu an 4070 Ti parası hazır ama açığım var. 1 Xbox parasının kazancını babama vereceğim.

MacBook Pro 2012 kullanıyorum. Oyun oynamak için almadım -teneffüs ve boş dersler hariç- yanımda güçlü bir laptop olmasını da istiyorum. Biraz da moderasyon işlerinde lazım. i7/i9 ve RX5000 serili 2019 modelleri var. Onlara geçebilirim, 2024 başında.

Arkadaş Viyana'dan PS4 getirecek o da 80€. Bedava fiyat ve kesinlikle kaçıramam.

Ağustos ayı çıkmadan 2 aylık para gitti. Sonbahar ve sonrasında kazandığım para, ya saate ya da laptopa gidecek.

Sonuç:
Şimdi bu saatler 2-4 bin arasında gidip geliyor. Fakat eski model almamın sıkıntısı olur mu? Laptop alamamı geciktirecek bir olay olur alırsam. Uygulamaların sürüm desteği ile sorunu vs. var mı? Kısacası biliyorsanız her şeyi yazabilirsiniz.

Çok eski bir model olmadığı sürece, yani 2-3 model eski bir saat alırsanız sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Hocam eğer çok kullanmayacaksanız almak mantıksız ama eğer illa alacağım diyorsanız her şeyiniz Apple olacağı için Apple almanız görünüm için güzel olur ama eğer Apple takıntınız yoksa Huawei Watch 4 öneririm görünüm konusunda size uyum sağlar.

Selam. Spor yapmıyorsanız Watch almanın bir artı olduğunu düşünmüyorum. Eğer spor yapıyorsanız da ESIM olmayan versiyona sahip olmak çok sinir bozucu, spordayken telefon cebinde olmasın istiyor insan. 8 Serisi Cellular versiyon var bende bazen telefonu almayı unutuyorum saat kurtarıyor günü.

Spor ile uğraşmıyorsanız hiçbir artısı yok, almanızı tavsiye etmem.

Büyük bir hevesle Apple watch ultra aldım iyiki de almışım eğer Apple ekosistemin varsa kullananlar hak verir şimdi tek tek anlatmıycam faydalarını ama kullanınca anlarsın ihtiyaç değil keyif meselesi paran varsa al yoksa hiç girme ayrıca ultranın şarjı 3 4 gün gidiyor ama diğerleri tek gün şarjı gidiyor her gün şarj etmek büyük problem bu da aklında bulunsun

Selam. Spor yapmıyorsanız Watch almanın bir artı olduğunu düşünmüyorum. Eğer spor yapıyorsanız da ESIM olmayan versiyona sahip olmak çok sinir bozucu, spordayken telefon cebinde olmasın istiyor insan. 8 Serisi Cellular versiyon var bende bazen telefonu almayı unutuyorum saat kurtarıyor günü.

Spor ile uğraşmıyorsanız hiçbir artısı yok, almanızı tavsiye etmem.
Düzenleyemiyorum fakat ekstra olarak belirtmek isterim. Cellular versiyon şuan sadece Turkcell tarafından destekleniyor ve kullanmak isterseniz aylık 30 lira ek ücret ödemek zorundasınız.

Geri
Yukarı