Arabam su eksiltmiş normal mi?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Öncelikler merhaba. 2022 Model C3 Aircross 1.2 Puretech aracım var. Şu an araba 7500 Km'de ve Max yazısından tam Min hizasına kadar su eksiltmiş. Bu kadar eksiltmesi normal mi? Su eklemeli miyim yoksa başka bir öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler. İyi Sosyaller.

Öncelikler merhaba. 2022 model C3 aircross 1.2 puretech aracım var. Şu an araba 7500 Km'de ve Max yazısından tammin hizasına kadar su eksiltmiş. Bu kadar eksiltmesi normal mi? Su eklemeli miyim yoksa başka bir öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler. İyi sosyaller.

Kontağı çalıştırdığınız halde yine de su eksikse kesinlikle normal değil. Konuya öyle fazla yatkın değilim ama babam arabanın suyunu 2-3 haftada bir doldurur, ona rağmen eksilme durumu olmazdı.

Kontağı çalıştırdığınız halde yine de su eksikse kesinlikle normal değil. Konuya öyle fazla yatkın değilim ama babam arabanın suyunu 2-3 haftada bir doldurur, ona rağmen eksilme durumu olmazdı.
Dostum 2-3 haftada bir doldurulan su o su değil ya. Motorun suyu 2-3 haftada bir dolduruluyorsa çok büyük sıkıntı var demektir araçta. Senin dediğin cam suyu olabilir.

Konu sahibi dostum; Min in çok altında olursa sıkıntı olur. Benim de Min çizgisinde ama ustam sıkıntı olmaz dedi. Kullandığın antifiriz-su oranı, mevsim geçişleri, havaların aşırı ısınması- soğuması su seviyesini etkiler. Zaten bakımın çok yaklaşmış. Ama ne olur ne olmaz dersen güvendiğin bir ustaya göster.

Dostum 2-3 haftada bir doldurulan su o su değil ya. Motorun suyu 2-3 haftada bir dolduruluyorsa çok büyük sıkıntı var demektir araçta. Senin dediğin cam suyu olabilir.

Konu sahibi dostum; Min in çok altında olursa sıkıntı olur. Benim de Min çizgisinde ama ustam sıkıntı olmaz dedi. Kullandığın antifiriz-su oranı, mevsim geçişleri, havaların aşırı ısınması- soğuması su seviyesini etkiler. Zaten bakımın çok yaklaşmış. Ama ne olur ne olmaz dersen güvendiğin bir ustaya göster.

Az önce ustaya gittim. Normal dedi. Zaten bakımda yaklaşmış o zaman dolum yaparlar tekrar dedi. Gene de ara sıra kontrol etmem lazımmış. Çalışırken içerideki su dalgalandığı için tam olarak anlayamıyorum hangi hizada olduğunu.

Geri
Yukarı