Araç kullanırken fren pedalına ne seviyede dokunulmalı?

alp-eren

Hectopat
Merhaba dostlar. Ehliyeti alalı 2 sene oldu. Çalıştığım şirkette araç kullanabiliyorum, her şeyi biliyorum fakat freni ayarlayamiyorum. Yumuşak yumuşak dokunmama rağmen biraz daha basıyorum ve araç aniden duruyor, bu da moralimi bozuyor. Ara ara araç kullanmaktayım, aktif kullanamıyorum. Önümdeki araçtan bayağı geride sürmeye çalışıyorum sırf fren yüzünden. Bunun çözümü nedir, nasıl basmaliyim?

Merhaba dostlar. Ehliyeti alalı 2 sene oldu. Çalıştığım şirkette araç kullanabiliyorum, her şeyi biliyorum fakat freni ayarlayamiyorum. Yumuşak yumuşak dokunmama rağmen biraz daha basıyorum ve araç aniden duruyor, bu da moralimi bozuyor. Ara ara araç kullanmaktayım, aktif kullanamıyorum. Önümdeki araçtan bayağı geride sürmeye çalışıyorum sırf fren yüzünden. Bunun çözümü nedir, nasıl basmaliyim?
Hocam boş bir yerde çalışma yapın. En iyisi bu olur.

O anda şartlar ne kadarlık durma/yavaşlama süresi tanıyorsa ona göre basarsın. Önündeki araba yavaşlıyordur, ona ayak uyduracak şekilde yavaşlaman gerekir ona göre basarsın. Önüne aniden bir şey çıktığında sırtından kuvvet alıp Allah ne verdiyse bütün gücünle basacaksın. Önünde trafik yoktur ama 200 metre ötede kırmızı ışık yanmışsa yumuşak basıp ona göre altına gelecek şekilde durursun.

Aktif kullanınca dozajlamayı daha iyi öğrenirsin, ayrıca kullanılan araca göre de bu dozajlama değişiyor.

Bazıları pompalar gibi yumuşak şekilde dokunun diyor bu doğru mu?

Tekrar söylüyorum hocam frene yumuşak bas sert bas diyenlere aldanmayın. Aracın freni sert ise tabii ki yumuşak basacaksınız ama aracın freni de yumuşaksa yumuşak basmanız halinde biraz zor durursunuz hatta aman deyim duramayabilirsiniz, aracınıza göre ayağınızı ayarlayınız

Tekrar söylüyorum hocam frene yumuşak bas sert bas diyenlere aldanmayın. Aracın freni sert ise tabii ki yumuşak basacaksınız ama aracın freni de yumuşaksa yumuşak basmanız halinde biraz zor durursunuz hatta aman deyim duramayabilirsiniz, aracınıza göre ayağınızı ayarlayınız
Şirkette bir çok araba var symbol Ford transit Ford connect en çok da connect kullanmaya çalışıyorum çok rahat araba symbol de debriyaj çok yukarda kavriyor mesela bazen zor kaldırıyorum hangisine alisicagima şaşırıyorum

Şirkette birçok araba var symbol Ford transit Ford connect en çok da connect kullanmaya çalışıyorum çok rahat araba symbol de debriyaj çok yukarıda kavriyor mesela bazen zor kaldırıyorum hangisine alisicagima şaşırıyorum.

Sizde haklısınız tabii ki, kişisel araç olunca zor olmuyor kavraması fakat siz her gün başka araçlar sürebiliyorsunuz anlıyorum haklısınız ama hepsini süre süre kavrayacağınıza inanıyoruz 🎆

Yeni konular

Geri
Yukarı